Piotr Koj

Blog

Mamy piasek, mamy sól, więc się zimy nie boimy…

28 listopada 2016
Możliwość komentowania Mamy piasek, mamy sól, więc się zimy nie boimy… została wyłączona

Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej ogłosił na łamach lokalnego tygodnika: zbliżająca się zima niestraszna; do odparcia jej ataków jest 3 tysiące ton soli, 400 ton piasku, 19 koksiaków i 26 specjalistycznych pojazdów. Jaki był efekt owego przygotowania przy pierwszym ataku zimy? Ocenili to sami bytomianie:
– To, że służby odpowiedzialne za drogi nie robiły przez cały wczorajszy dzień nic, to jest skandal i ktoś powinien za to beknąć. Biorą pieniądze za pracę w konkretnych warunkach i te warunki wczoraj zaistniały, natomiast praca nie została wykonana. Niektórzy najwyraźniej nie mogą tego pojąć. Mamy XXI wiek, więc wspominanie dużych fiatów i jak to było XX lat temu jest nie na miejscu.
Już wczoraj wieczorem padał śnieg, rano trzeba było skrobać szyby. Od rana raz mocniej raz słabiej padał śnieg, a wy(BYTOMSKI) piszecie, że nagły atak zimy sparaliżował ruch, bo dzisiejszego popołudnia intesywnie spadł śnieg…
– SPARALIŻOWALI GO DROGOWCY, bo jak zawsze zaspali.
Powinni mieć kary za takie obsuwy, wszystkie kolizje.
Z Katowic do Bytomia REKORD od 16:30 do 20:20 – prawie 4 godziny
.
– To szukanie oszczędności do ostatniego momentu
– Od ponad tygodnia zapowiadali opady deszczy ze śniegiem i śniegu, paranoja..
Warto przypomnieć o alternatywie:
– Ja wczoraj szczęśliwie wróciłem z Katowic do domu pociągiem. 20-kilka minut i bez żadnych problemów, w cieple, na miękkiej kanapie dojechałem do Bytomia
– A ja zostawiłem samochód w pierwszym możliwym miejscu i przesiadłem się na tramwaj. I cieszę się z faktu, że mieszkam na stroszku gdzie dociera tramwaj gdzie zawsze mam go jako alternatywę czy nawet jako środek podstawowy.
– Z Centrum na Łagiewniki przez Szombierki – 2 godziny. Powrót: 20 min – tramwajem.

Kończąc służby się nie popisały, zobaczymy jak będzie przez resztę okresu zimowego. Oby lepiej, czego wszystkim życzę :-)

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.