Piotr Koj

Blog

Widzę, że monopolizacja – bartylizacja trwa w najlepsze i nie omija nawet sportu. Po przejęciu kontroli nad piłką nożną (Polonia Bytom SSA), hokejem (TMHL Polonia Bytom) przyszła pora na tenis stołowy. Zasłużona Silesia Miechowice znika z mapy, zastępuje ją Polonia Bytom. Współczuję panu Michałowi Napierale. Podziwiam jego pasję i zaangażowanie, z jakim walczy o tę dziedzinę sportu w Bytomiu. Gratuluję sukcesów. Najtrudniej było i jest z finansowaniem klubu. Stąd też ta trudna decyzja. Ale trudno nie kryć oburzenia, patrząc na ten zamach. Za chwilę łucznicy z Czarnej Strzały staną się Polonistami, potem rugbyści, brydżyści itd. Przecież trzeba mieć wszystko pod kontrolą…

Niezależność zachowają prawdopodobnie Czarni Bytom, ze względu na mocne podstawy bytu. No cóż, miasto zdobyte, sport czyszczony, kultura odbita, co by tu jeszcze przejąć, panowie?

zobacz archiwum wiadomości »

Jedna odpowiedź:

  1. ~Oburzony pisze:

    Widocznie Bytom wstydzi się Miechowic. Szkoda, że Ci ludzie nie rozumieją, że w światku pingpongowym nazwa Silesia znaczy o wiele więcej niż Polonia. No, ale trudno, tym podłym światem rządzi pieniądz. Mam nadzieję, że od nowego sezonu tenisiści będą grali na obiektach Polonii, a nie w Miechowicach. W końcu nas nie akceptują jako Bytomian.
    Tylko Silesia!