Piotr Koj

Blog

Minęło pięć lat

25 maja 2020
Możliwość komentowania Minęło pięć lat została wyłączona

W niedzielę minęło pięć lat od wyboru Andrzeja Dudy na urząd prezydenta. Jaka była to kadencja? Jakie jej efekty? Nie można o niej mówić w oderwaniu od efektów rzadów Zjednoczonej Prawicy. Bez wątpienia można mówić o dobrej współpracy obozu rządzącego z prezydentem. Złośliwi powiedzą długopis, zakładnik. A ja się zapytam, który z prezydentów naszego kraju szedł na zwarcie ze swoim zapleczem politycznym? Kwaśniewski? Komorowski?

Stąd też w czasie VIII kadencji izby niższej parlamentu, dzięki tej współpracy, powstało 850 ustaw zmieniających zasadniczo życie w Polsce, w tym między innymi: 500+, niższy wiek emerytalny, 13. emerytura, fundusz dróg samorządowych, mniejszy CIT, PIT, konstytucja dla biznesu

W efekcie ograniczona została w Polsce bieda i bezrobocie, bez wątpienia słabsi mogą liczyć na obronę, a Polska jest suwerenna, silna swą armią oraz bezpieczna energetycznie

Prezydent Andrzej Duda to prezydent ludzi, nie elit. Jest autentycznie zaangażowany w sprawy polskich rodzin i obronę polskiej racji stanu na świecie. Stał się gwarantem dobrego i godnego dialogu z naszymi partnerami z zagranicy, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, programów społecznych.

Pięć lat Andrzeja Dudy to znacznie więcej, niż tylko próba zerwania z łatką Adriana z “Ucha prezesa”. Prezydent ma na swoim koncie również realne sukcesy, zwłaszcza na obszarze polityki międzynarodowej. Jego dobre relacje z Donaldem Trumpem przyczyniły się do stworzenia (tutaj dużą rolę odegrał minister Krzysztof Szczerski) idei Trójmorza, zniesienia wiz do USA oraz realizacji za jej pomocą strategicznych interesów energetycznych Polski oraz całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Prezydent dobrze wypadał również na konferencjach międzynarodowych i dosyć sprawnie poruszał się w dyskusjach o wojskowości i geopolityce.

Często atakuje się ostatnio dobrą współpraca prezydenta z premierem, mówi się o białej fladze. A co w zamian? Wojna?

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.