Piotr Koj

Blog

Młodzi obalają mity

15 kwietnia 2023
Możliwość komentowania Młodzi obalają mity została wyłączona

“Polityczny portret młodych Polaków” to badanie Centrum Badań Marketingowych Indicator i Fundacji Adenauera. Projekt jest koordynowany przez doktoranta Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego Adama Kądzielę. Przekonuje on, że analiza konfrontuje wyniki z powielanymi mitami i uproszczeniami na temat grupy wyborców w wieku od 18 do 30 lat. – Poddając analizie preferencje i postawy najmłodszej grupy wyborców, nie można abstrahować od ich poglądów na kluczowe problemy społeczno-gospodarcze oraz czynników, które motywują młodych Polaków do udziału w wyborach – mówi.

Gdyby układ sił w Sejmie zależał wyłącznie od młodych wyborców w wieku 18-30 lat, największymi siłami politycznymi byłyby PiS (27 proc.), Koalicja Obywatelska (24,7 proc.) i Konfederacja (19,2 proc.) – wynika z “Politycznego portretu młodych Polaków”. Według badania udział w głosowaniu chce wziąć 72,2 proc. osób w tej grupie wiekowej. Wyniki mogą obalić kilka powszechnych mitów.

59,8 proc. młodych nie zgadza się z postulatem liberalizacji prawa aborcyjnego. 85,9 proc. młodych pozytywnie ocenia postulat zwiększenia wydatków na obronność…

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.