Piotr Koj

Blog

Moja rada: tramwaj do Miechowic, szybka kolej do Gliwic

27 maja 2013
Możliwość komentowania Moja rada: tramwaj do Miechowic, szybka kolej do Gliwic została wyłączona

Dwa dni i dwie ważne wizyty. I nie da się ukryć, że goście o których piszę, kojarzeni są z Platformą Obywatelską. Niestety, odniosłem wrażenie, że obecnie rządzącym, nienawidzącym PO, udało się wytworzyć wrażenie, że to na ich zaproszenie i że to ich sukces… Wykorzystali błędy komunikacyjne i powiodło im się, choć prawda jest inna i jest to wyjątkowa hipokryzja.

Wczoraj gościliśmy w Muzeum Górnośląskim Prezydenta RP, który między innymi zapoznał się z odnalezioną kroniką Gromady Rozbarskiej, prowadzoną w języku polskim od roku 1823 do 1946. Spotkał się również z przedstawicielami Gromady AD2013, w tym z tymi najmłodszymi. Obecna władza chętnie ustawiała się do zdjęć, mimo że tego samego dnia, dwie godziny wcześniej, przedstawiciele koalicji wznosili obraźliwe wobec głowy państwa okrzyki na piekarskim wzgórzu. Podobnie było dzisiaj, kiedy na zaproszenie parlamentarzystów PO, do Bytomia przyjechała  minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Anonsowano spotkanie tak: „następnego dnia w Muzeum Górnośląskim zjawi się również Elżbieta Bieńkowska. Minister jednak nie będzie oglądać wystaw, lecz spotka się z władzami miasta”. Prawie prawda, bowiem na salę przybyli licznie prezesi, dyrektorzy, naczelnicy, “rzecznik”, radni, dyrektor kopalni, prezydent i jego zastępcy. Ale spotkanie było otwarte i wśród uczestników byli także samorządowcy z Chorzowa, Zabrza, Świętochłowic, przedsiębiorcy, członkowie PO. O tym, kto rzeczywiście zapraszał, już pisałem. Mam choć nadzieję, że dzięki temu nie będą już mogli włodarze  miasta Bytomia mówić, że o środkach dla miasta decydują tylko politycy i to na zasadzie “lubię, nie lubię”. Pani minister potwierdziła, że pieniądze dla Bytomia są, ale muszą być gotowe dobre projekty, zgodne z zasadami, które ulegały w ostatnich miesiącach zmianom. I dzieje się tak, mimo kalumnii ze strony obecnie rządzących, którzy mówili, że to był tylko PR-owy wybieg przed referendum i wyborami itd. Tak więc, koniec narzekań o politycznej zemście, tylko DO ROBOTY prezydencie Bartyla i szeroka koalicjo.

A tak na marginesie już w necie pojawiły się marzenia, że może Śląskie Centrum Nauki w EC Szombierki. Niestety NIE MA SZANS, bo nic się w tej sprawie nie dzieje lub też w tak głębokiej konspiracji, że nikt, nawet właściciel, o tym nie wie. No i na koniec dobra rada: warto dokonać korekty w priorytetach. Biorąc pod uwagę, jak duży nacisk kładzie się na projekty transportowe (zwłaszcza szynowe) należy wrócić do projektu odbudowy linii tramwajowej do Miechowic i budowy szybkiej kolei do Gliwic… A ponieważ prezydent Bartyla nie odpowiedział na jedyne pytanie do niego, skąd środki finansowe na wkład własny miasta, dzisiaj kontynuuję misję dobrej woli i odpowiem – wystarczy zrezygnować z rozdawnictwa i populizmu, nie marnotrawić publicznych pieniędzy  i podjąć programy oszczędnościowe…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.