Piotr Koj

Blog

Może nadejdą w końcu lepsze czasy

3 sierpnia 2020
Możliwość komentowania Może nadejdą w końcu lepsze czasy została wyłączona

Piszę tych kilka zdań z nadzieją, że nadchodzą lepsze czasy dla bytomskiej perełki, czyli Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej oraz dla stowarzyszenia o tej samej nazwej, czyli poprawa infrastruktury. Jak zapewne wszyscy wiedzą, Górnośląska Kolej Wąskotorowa łączy Bytom z zalewem Nakło-Chechło w Miasteczku Śląskim i jest jedną z największych atrakcji w naszym regionie.

Aby kolej mogła regularnie kursować niezbędne są jednak remonty infrastruktury. Już wkrótce za 770 tys. zł rozpocznie się modernizacja ponad 1 km linii kolejowej. Jak widzicie nie jest to przedsiwzięcie tanie.  Inwestycja realizowana będzie na bytomskim odcinku kolei i jest możliwa dzięki dotacji z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, którą pozyskało nasze miasto.

Na stronie
https://zrzutka.pl/xwujmr?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR23Vf1bRRFC60r4iqiVmIuk8uO-nTE0kyhTrAm49iEPrpqkuEVzs8s3be4  trwa zbiórka publiczna na remont zabytkowego parowozu Ryszard.

Jak piszą organizatorzy: Symbolem prawdziwej starej kolei jest parowóz – czymże jest historyczna kolej bez niego? Dlatego pracujemy nad tym by przywrócić do ruchu nasz parowóz typu “Ryś” (choć my, z racji jego wieku, nazywamy go z szacunkiem: Ryszard). Ryszard został już częściowo naprawiony przez swojego poprzedniego właściciela, jednak wciąż trzeba sporo pracy i pieniędzy by znów mógł samodzielnie wyruszyć na szlak. Zachęcam do wsparcia :-)

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.