Piotr Koj

Blog

Może trochę więcej rozwagi

2 października 2019
Możliwość komentowania Może trochę więcej rozwagi została wyłączona

– Ci wyborcy wcale nie chcą być przekonani i mnie się wydaje, że oni prowadzą jakąś cyniczną, handlową grę z partiami, które kandydują. To jest na zasadzie “dajcie jeszcze trochę to was zagłosujemy”. To jest handel – powiedział w programie “Tomasz Lis.” Jerzy Stuhr. – Opozycja też prowadzi grę, ale nie tak “kawa na ławę”. Tutaj trzeba się trochę wysilić. Strona rządząca robi to w niezwykle bezpretensjonalny sposób, a wyborcy handlują – dodał aktor.

– Nie byłoby efektu, gdyby nie to, że to pada na fantastyczny grunt w wielu miejscach. Dlaczego pana zdaniem? Jeśli ta pogarda działa, a działa, to znaczy, że miliony mają potrzebę odczuwania tej pogardy — pytał Lis. Mam taką teorię, że to jest zemsta za wielowiekowe ciemiężenie — podzielił się swoją refleksją Jerzy Stuhr. Zaskoczony był nawet Tomasz Lis. Wtedy byśmy ustawili zwolenników PiS na pozycjach potomków chłopów folwarcznych… — mówił Lis. Tak! — rzucił Stuhr, w ten sposób nie pozostawiając wątpliwości, co miał na myśli. Z całym szacunkiem mam wrażenie, że my wszyscy z chłopków jesteśmy, panie Jerzy. Elitę częściowo wyrżnięto… — kontynuował Lis. Wówczas aktor złagodził swoje stanowisko, dzieląc chłopów na „podgatunki”. To nie jest tak, że z chłopów. Wśród chłopów też jedni są żądni odwetu, a drudzy nie — powiedział.

Mam dla Pana Profesora Stuhra ogromny szacunek, bardzo go cenię za jego dorobek artystyczny, a najbardziej za odkrycie Bytomia i tą wspaniałą “przygodę” z Wydziałem Teatru Tańca. Nie mniej, nie mogę się zgodzić z jego politycznymi opiniami. Szanuję, że ceni on lewicę (taką europejską), przyjmuje do wiadomości brak akceptacji dla rządów PiS. Jednak wydaje mi się, że bywają momenty, kiedy ekspresja artystyczna, kroczy przed profesorską rozwagą i powagą w wypowiadaniu tychże opinii.  A nie jest to przecież pierwsza tego typu sytuacja…

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.