Piotr Koj

Blog

Mundial i polityka

1 lipca 2018
Możliwość komentowania Mundial i polityka została wyłączona

Patrząc na kolejne mecze rosyjskiego Mundialu, nie potrafię odgonić myśli od polityki. I to niekoniecznie od tej międzynarodowej oraz krajowej, choć i tutaj można byłoby znaleźć dużo podobieństw.

I tak mecz Hiszpanii z Rosją, przypominał mi dotychczasowe potyczki opozycji z el presidente. On zabetonował swoją “bramkę”, a opozycja podejmuje kolejne ataki. Niestety nie kończą się one strzałami na bramkę, że nie wspomnę o zdobywaniu bramek. I tak jak u Rosjan, często dochodzi do samobójów, ale w ostateczności, mecz wygrywa ON. Brakuje pomysłów, skuteczności, konsekwencji, no i dobrego trenera.

W kolejnym meczu Danii z Chorwatami, podobało mi się z jaką zaciętością o zwycięstwo walczyły oba zespoły. I tego “gryzienia” trawy przez bytomską opozycję, najbardziej mi brakuje. No i do tego ta żelazna konsekwencja, o której już pisałem w przypadku meczu Rosji. No cóż, dla niektórych Mundial nadal trwa, tak jak polityka. Dlatego tak jak piłkarze, także politycy, samorządowcy mogą wyciągać wnioski z dotychczasowych rozgrywek, a zwłaszcza z porażek, bo póki co nie są Hiszpanami, ani Duńczykami i piłka nadal w grze.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.