Piotr Koj

Blog

Na scenie opery zabrzmiał fałsz

2 grudnia 2014
Możliwość komentowania Na scenie opery zabrzmiał fałsz została wyłączona

Prezydent Bytomia został zaprzysiężony. Miejsce wybrane nieprzypadkowo – Opera Śląska. Jak teatr to teatr, bo jak inaczej nazwać to wydarzenie, a zwłaszcza wygłaszane w czasie jego trwania kwestie, jakby wprost wyjęte z tragikomedii. Jakoś tym razem nie słyszałem głosów oburzenia, że to kolejna autopromocja itd.

Nie wiem, jak przy takim budżecie prezydent zamierza zrealizować swoją zapowiedź: Najbliższe lata to czas wielkiej szansy dla Bytomia. Środki unijne, które wykorzystamy na rewitalizację miasta oraz projekty infrastrukturalne zmienią miasto na lepsze. Będziemy realizować takie projekty inwestycyjne, które pozwolą na zrównoważony rozwój Bytomia i podniesie poziom życia mieszkańców.

Biorąc pod uwagę ostatnie dwa lata, równie niewiarygodnie brzmią słowa: Miasto to ogromny organizm, którym nie da się zarządzać jednoosobowo, bez wsparcia fachowców. To będzie otwarta kadencja dla wszystkich, którzy chcą się włączyć w pracę na rzecz naszego miasta. Wspólnie podejmijmy wyzwanie odtworzenia siły gospodarczej miasta i stworzenia przestrzeni, w której wszyscy będziemy mogli realizować swoje pasje i marzenia. Jakoś trudno mi uwierzyć w to otwarcie, gdy wszystko do tej pory działo się zgodnie z zasadą: kto nie z nami, to przeciwko nam. Żadna krytyka, żadne alternatywne propozycje… A działo się tak, mimo że podczas poprzedniego zaprzysiężenia Damian Bartyla powiedział: Obiecuję również, że głos mieszkańców będzie dla mnie najważniejszym doradcą, który będzie miał pierwszeństwo przy podejmowaniu WSZYSTKICH decyzji. 

Słowa, słowa, słowa, słowa…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.