Piotr Koj

Blog

Nagrody i premie

23 marca 2018
Możliwość komentowania Nagrody i premie została wyłączona

Hipokryzja, to jak zawsze pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy w temacie nagród i premii dla członków rządu.

10 lipca 2013 można było przeczytać w mediach: Tanie państwo? Jak dla kogo! Rząd, który martwi się dziurą w budżecie o wielkości 25 mld zł, oszczędza na nas, a nie na sobie. Od początku rządów Platformy Obywatelskiej, a więc w ciągu siedmiu lat, wzrosły już takie podatki jak VAT, składka rentowa, akcyza na olej napędowy i papierosy. A do tego zlikwidowano liczne ulgi i wprowadzono nowe podatki – jak choćby te od miedzi i srebra. Wszystko po to, by wycisnąć z portfeli Polaków ostatni grosz. Co gorsza, rządzący wykazali się niebywałą bezczelnością, bo z jednej strony nałożyli na naród wyższe daniny, a z drugiej zadbali o swój własny interes. Policzyliśmy! Rozdali sobie w ostatnim czasie prawie 500 mln zł na premie!

A 17 stycznia 2014 wykazano: Podczas gdy miliony Polaków ledwo wiążą koniec z końcem w czasie szalejącego kryzysu, rząd Donalda Tuska (57 l.) w 2013 r. lekką ręką rozdał swoim urzędnikom w ministerstwach gigantyczne 102 553 000 zł nagród!

Osobiście popieram ocenę Łukasza Warzechy, który w “Do Rzeczy” powiedział : Odbieram to jako tchórzostwo, bo rząd powinien powiedzieć, że ministrowie zarabiają za mało. Odważna władza mówi “musimy dołożyć do wynagrodzeń, ale rezygnujemy z nagród, z umieszczania ludzi w radach nadzorczych, ze służbowych samochodów”. Niech minister zarabia 25 tysięcy.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.