Piotr Koj

Blog

Nareszcie

11 lutego 2020
Możliwość komentowania Nareszcie została wyłączona

Po roku oczekiwania, nastąpił pierwszy ruch. Ruch? Tak, jak w szachach. Tak oceniam bowiem dotychczasowy “przebieg prac” (a może rozgrywkę) nad uchwałą krajobrazową w Bytomiu. Odpowiada za nią Wydział Architektury Urzędu Miasta. Cóż to za ruch? Ogłoszono społeczne konsultacje, które mają potwierdzić, że uporządkowanie totalnego bałaganu w bytomskiej przestrzeni jest potrzebne.

Stąd też zachęcam wszystkich, których tak jak mnie denerwują reklamy w mieście. Którzy uważają, że jest ich za dużo!! Którzy uznają, że w Bytomiu mamy do czynienia z chaosem reklamowym w przestrzeni publicznej! Musimy to zmienić, bo jak nie teraz to kiedy? Tak więc warto poświęcić 3 minuty i wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących przyszłej uchwały krajobrazowej na stronie http://bit.ly/31GnnEg

Mam nadzieję, że na kolejny ruch nie będziemy musieli czekać kolejny rok. Że do prac nad uchwałą zostaną zaproszeni przedstawiciele mieszkańców, jak postulowaliśmy rok temu jako projekt Bytom2054 po debacie zorganizowanej na ten właśnie temat (podając konkretne nazwiska). Oczekuję, że miasto podejmie współpracę z miastami, które skutecznie ten temat u siebie, wspólnie z mieszkańcami rozwiązały. Ze swej strony zapraszam do Cieszyna!!

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.