Piotr Koj

Blog

Nic się nie stało?

30 lipca 2020
Możliwość komentowania Nic się nie stało? została wyłączona

Profanacja Mszy świętej, profanacja symboli religijnych, satanistyczne napisy na drzwiach Kościoła, a dziś profanacja pomnika Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża. Gdzie w tym wszystkim tolerancja? Gdzie poszanowanie wartości chrześcijańskich? Lewicowa wrażliwość w pigułce.

Profanacja zabytkowej figury Chrystusa “Sursum corda” przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie spowodowała ból ludzi wierzących – napisał w oświadczeniu kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.

W Polsce nie popełnimy błędów zachodu. Wszyscy widzimy, do czego prowadzi bezwarunkowa tolerancja wobec pseudointelektualnego barbarzyństwa – napisał premier Morawiecki. Dodał: Nie ma zgody na profanowanie symboli narodowych i religijnych w imię żadnej ideologii. Wartości, które symbolizują, ważne dla milionów Polaków, są dziedzictwem, które podlega szczególnej ochronie. Nie można pod płaszczykiem rzekomej równości stawać się agresorem.

Eskalacja ataków na kulturę, normalizacja lewicowej przemocy i wulgarnych aktów zniewag wobec wiary i wierzących – muszą wreszcie spotkać się ze zdecydowaną, prawną reakcją. Tolerancja dla tego oznacza przyzwolenie na przemoc.

Na zakończenie proponuję lekturę:

https://warszawa.gosc.pl/doc/6431470.Figura-Chrystusa-sprzed-kosciola-Sw-Krzyza-i-zaskakujace

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.