Piotr Koj

Blog

Nie jest wstydem podnoszenie śmieci! Wstydem jest zaśmiecać!

23 marca 2019
Możliwość komentowania Nie jest wstydem podnoszenie śmieci! Wstydem jest zaśmiecać! została wyłączona

Wielka brawa dla Stowarzyszenia Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej za akcję “Koleją na sprzątanie”. Wielka brawa dla bytomian, ale i gości spoza miasta, za udział w akcji. Wielka brawa za słoneczną pogodę. Wielkie brawa dla władz miasta, które wiedzą, że słowa ucząprzykłady pociągają.

Uczestnicząc w akcji, nie byłem zdziwiony ilością śmieci, która leżała na przy szlaku naszej kolejki. Zająłem się między innymi skarpą przy Bytomce, bo nie ukrywam że chadzając piechotą na Szombierki, zawsze mnie leżące tam śmieci bardzo irytowały. Co znalazłem na swej trasie? Pięć par butów, żelazko, parasol (właściwie jego resztki), kurtki, swetry, taśmę magetofonową, zabawki dziecięce, walkmena, no i ogrom butelek i puszek.

Samą akcję podsumowali organizatorzy:  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej dzisiejszej akcji “Kolej(ą) na sprzątanie”. Udało się zebrać grubo ponad 20 m³ śmieci. Dwa pełne wagony na odcinku z Bytomia do Karbia i kolejne dwa z Karbia do Suchej Góry. Cała akcja skończyła po godzinie 16:00, czyli z godzinnym opóźnieniem za co przepraszamy tych którzy wytrwali z nami do końca. Sami jednak widzieliście, ile tych śmieci było a i tak nie zebraliśmy wszystkiego. Gdyby nie Wy, sami nie dalibyśmy rady tego uprzątnąć przed sezonem letnim. Przywróciliście nam wiarę w ludzi. Jeszcze raz dziękujemy. Dziękujemy również Miejskiemu Zarządowi Zieleni Miejskiej i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu za worki oraz za podstawienie kontenera na śmieci

A ja zakończę wpis myślą Waldka: Nie jest wstydem podnoszenie śmieci! Wstydem jest zaśmiecać!

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.