Piotr Koj

Aktualności

Nie można w Warszawie, można w Waszyngtonie

2 czerwca 2019
Możliwość komentowania Nie można w Warszawie, można w Waszyngtonie została wyłączona

Radni PO-KO byli przeciwni upamiętnieniu 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. No cóż… Większe wyczucie ma Biały Dom, który opublikował przesłanie prezydenta USA z okazji 40. rocznicy pierwszego przyjazdu papieża do ojczyzny.

“Dzisiaj obchodzimy 40. rocznicę historycznej mszy św. Jana Pawła II 2 czerwca 1979 roku w Warszawie otwierającej dziewięciodniową wizytę w Polsce, która zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę narodu polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej” – głosi przesłanie.

W dokumencie przypomniano, że w homilii sprzed 40 lat św. Jan Paweł II przekazał mocne przesłanie nadziei tłumowi zgromadzonemu w Warszawie, całej Polsce, a także światu. “Jego słowa przeciwstawiały się represyjnym siłom komunizmu w całej Polsce i reszcie Europy. Zasiał on odwagę w sercach milionów mężczyzn i kobiet, aby dążyli do lepszego, bardziej swobodnego życia” – wskazano.

“Dziś obchodzimy ten historyczny moment i potwierdzamy nasze zobowiązanie do tego, aby zapewnić, że wolność zawsze zwycięża. Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy pozostają zjednoczeni (w walce) przeciwko okowom komunizmu – jako latarnia wolności i dobrobytu na całym świecie” – dodano.

“Melania (żona prezydenta Trumpa – PAP) przyłącza się do mnie, wspominając św. papieża Jana Pawła II, którego wzruszające przemówienie poruszyło duszę narodu polskiego i ostatecznie pomogło zburzyć żelazną kurtynę komunizmu w Europie. Obyśmy nadal byli wzmacniani Jego słowami i Jego odwoływaniem się do niezmierzonego Bożego miłosierdzia, siły i chwały” – napisano w przesłaniu prezydenta Trumpa.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.