Piotr Koj

Blog

Nie robimy Bogu łaski

3 lutego 2021
Możliwość komentowania Nie robimy Bogu łaski została wyłączona

W ostatnim czasie głośny stał się wpis na facebookowym profilu Kobiety Lewicy o następującej treści: Obrzydliwy skandal w jednej z łódzkich parafii! Ksiądz nie pozwolił zostać chrzestną naszej koleżance tylko dlatego, że dokonała 2 miesiące temu apostazji! 

Wcześniej pisałem o aferze związanej z oświadczeniami jakie mieli podpisać trzej uczniowie przygotowujący się do bierzmowania w Ropicy o treści: nie popieram tzw. strajku kobiet: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary. Oczekiwano od nich również usunięcia z ich własnych profili informacji będących w sprzeczności z nauką Kościoła. Tu także oburzano się, jak można dawać coś takiego do podpisu i mieć takie oczekiwania.

Franciszek Kucharczyk z Gościa Niedzielnego skomentował to po mistrzowsku: Ktoś czegoś nie rozumie? Jeśli za dojrzałych chrześcijan uznamy takich, którzy domagają się zabijania dzieci (a tego chce „strajk kobiet”), to możemy sobie darować jakiekolwiek wymagania. To tak, jakby delikwent nieogarniający tabliczki mnożenia awanturował się, że musi być dopuszczony do matury.

Dojrzałość oznacza odpowiedzialność za swoje wybory. Kto nie akceptuje podstawowych zasad wiary i moralności chrześcijańskiej, może sobie zostać prezydentem USA, ale nie chrzestnym. I do bierzmowania też przystąpić nie powinien.

Czas się obudzić: nie robimy Bogu łaski, że przyjmujemy sakramenty. To Bóg daje nam łaskę – ale z łaską trzeba współpracować.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.