Piotr Koj

Blog

Nie ten format

15 grudnia 2019
Możliwość komentowania Nie ten format została wyłączona

W Platformie Obywatelskiej zakończyły się “prawobory”. Dlaczego cudzysłów? No bo, jak już pisałem, to taka partyjna ustawka, z Jaśkowiakiem w roli chłopca do bicia. Cały proces prawyborów można uznać wręcz za symbol kondycji PO dziś. Najpierw nikt nie chciał wziąć w nich udziału. Gdy wreszcie jakiegoś zająca dla Kidawy-Błońskiej udało się znaleźć, ich prekampania w żaden sposób nie była w stanie nabrać tempa, dynamiki.

Czy jestem przeciwko prawyborom? Oczywiście nie, pod warunkiem, że nie jest to tylko udawanie dla doraźnych celów politycznych. Jeżeli ktoś uważa że to niemożliwe, zapraszam do prawyborów w Konfederacji. Tam panowie jeżdżą po kraju, od regionu do regionu, organizują konwencje, a uczestnicy wybierają spośród kilku kandydatów.

A teraz co do wybranej kandydatki. Otóż Małgoarzata Kidawa-Błońska jest miłą panią, dobrze sprawowała się w dotychczasowych funkcjach, ale ta w którą ją ubrano, ją przerasta. Nie jest do niej ani stworzona, ani przygotowana. Po prostu nie ten format.  Póki co nie pokazała niczego, co by sugerowało, że może nawiązać wyrównaną walkę z Andrzejem Dudą. Owszem, ma wysokie poparcie sondażowe, ale dostała je niejako za darmo. To jest poparcie, jakim cieszy się sama Platforma. Szans Kidawy-Błońskiej przekreślać nie można. Ale żeby walczyć o wygraną, będzie musiała się politycznie wymyślić od początku. Wyjść z cienia dziadka i pradziadka, pokazać coś własnego, autorskiego.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.