Piotr Koj

Aktualności

Niedoszły zabójca księdza z Wrocławia nawet nie znał swej ofiary. Nie żałuje ataku

11 czerwca 2019
Możliwość komentowania Niedoszły zabójca księdza z Wrocławia nawet nie znał swej ofiary. Nie żałuje ataku została wyłączona

Wrocławski sąd zadecydował we wtorek o aresztowaniu na trzy miesiące 56-letniego Zygmunta W., który w poniedziałek rano na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia ugodził nożem księdza. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa duchownego.

Do napaści na księdza doszło w poniedziałek przed godz. 7 na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia. Mężczyzna podszedł do duchownego, rozpoczął z nim rozmowę, następnie ugodził go nożem. Napastnik został zatrzymany przez przechodniów i przekazany policji.

We wtorek sąd zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu W. “Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował podejrzanego na trzy miesiące” – powiedział PAP prok. Sebastian Chudaszek z Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieście.

Prok. Justyna Pilarczyk podczas rozmowy z dziennikarzami podkreśliła, że ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie może ujawnić treści wyjaśnień podejrzanego, a co za tym idzie motywów jego działania. Prokurator potwierdziła informację, że W. jest osobą bezdomną. “W trakcie zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu. W. nie był też nigdy karany” – powiedziała prokurator.

Podczas wyprowadzania z posiedzenia sądu W. powiedział dziennikarzom, że nie żałuje tego, co zrobił i że nie znał ranionego księdza. Na pytanie jednego z dziennikarzy, czy jego czyn miał związek z filmem “Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego, W. powiedział, że “to dobry trop”.

https://www.gosc.pl/doc/5638093.Niedoszly-zabojca-ksiedza-z-Wroclawia-nawet-nie-znal-swej

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.