Piotr Koj

Blog

Nieprzyzwoity Kościół

9 listopada 2020
Możliwość komentowania Nieprzyzwoity Kościół została wyłączona

Dzisiaj miałem okazję do krótkiej polemiki z przedstawicielką walczącej opozycji, nie odpowiedziałem na wszystkie pytania. Dlatego postanowiłem odnieść się do nich łamach bloga.

Atak na kościół?? Uważa Pan, że kościół w Polsce zachowuje się przyzwoicie ?? Zazdroszczę teflonowego sumienia 🙂 Bardzo bym chciała,żeby wreszcie kościół wniósł coś nowego i dobrego.

Ciekawa teza, choć jak zawsze w przypadku osób niewierzących wynikająca z braku wiedzy. Otóż, Kościół przez wieki był rozumiany jako societas perfecta, doskonała społeczność, która pod przewodnictwem pasterzy zmierza do celu ostatecznego. Czyli Kościół to zorganizowaną przez Chrystusa wspólnota ludzi wierzących, którzy chcą żyć wartościami duchowymi. W związku z tym, że tworzą go ludzie, często grzeszni, niedoskonali, w Kościele jest też grzech, bywa zło.

Większość społeczeństwa i to nie tylko w Polsce, nie mają pojęcia o skali działań podejmowanych przez Kościół na świecie, między innymi w celu opieki nad osobami chorymi na AIDS, przeciwstawienia się handlowi ludźmi, w działach na rzecz  edukacji czy zdrowia (opieka nad chorymi, niepełnosprawnymi, samotnymi, starszymi, bezdomnymi, niechcianymi – okna życia). I dzieje się tak także w krajach, gdzie członkowie Kościoła stanowią mniejszość. Tak działo się w czasach pierwszych wspólnot i tak się dzieje przez ponad dwa tysiące lat. Czy były też złe karty w dziejach Kościoła? Oczywiście, ale zawsze zwyciężało dobro, oparte o Dekalog i przykazania miłości.

Kościół zawsze ma obowiązek badać znaki czasów i wyjaśniać je w świetle Ewangelii, tak aby mógł w sposób dostosowany do mentalności każdego pokolenia odpowiadać ludziom na ich odwieczne pytania dotyczące sensu życia obecnego i przyszłego oraz wzajemnego ich stosunku do siebie.
Niestety przyzwoitych księży jest niewielu i próbuje im się zamknąć usta.
Kto jest wg tych do których piszę przyzwoitym księdzem? Są to bez wątpienia księża celebryci typu Sowa, Lemański, są to showmeni typu o. Szustak, czy też inni intelektualiści typu ks. prof. Wierzbicki. A zamyka się im usta, kiedy nijak nie można pogodzić tego co robią i czynią ze Słowem Bożym. To nie jest specjalność polskich księży. Nawet dzisiaj jeden z biskupów niemieckich Heinrich Timmerevers w wypowiedzi dla niemieckiej katolickiej agencji informacyjnej (KNA) zadeklarował, że z zadowoleniem przyjmie zgodę Kościoła katolickiego na błogosławieństwo związków osób tej samej płci. I takich księży kochamy i szeroko udostępniamy im łamy mediów
I jak rozumiem w Pana ocenie rząd też jest ok ??
Wiem, że prześliznąłem się po temacie, ale nie są to tematy, na które można łatwo i krótko się wypowiedzieć.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.