Piotr Koj

Blog

Niezależne rozczarowanie

4 września 2018
Możliwość komentowania Niezależne rozczarowanie została wyłączona

Rozczarowanie, tak można krótko podsumować inaugurację kampanii kolejnego kandydata na urząd prezydenta, Marka Michałowskiego. I nie chodzi mi o formę, lecz przede wszystkim o brak pomysłu na Bytom!!

Niestety usłyszeliśmy same frazesy: zagospodarować puste lokale użytkowe, sprowadzić do miasta nowych inwestorów, zająć się bytomskim lodowiskiem, zatrudnienie handlowców, odpowiedzialnych za pozyskanie inwestorów. A w walce z hasiokiem: można zawrzeć porozumienie z policją miejską i doprowadzić do tego, że przez 24 godziny na dobę będzie penetrowała, sprawdzała drogi wjazdowe do wysypisk. Mamy straż miejską. Bardziej by mnie interesowało, żeby pracowała z policją na drogach dojazdowych do wysypisk. To ma być recepta na największe wyzwanie w naszym mieście??

Uszczelnienie wydatków zapewni więcej pieniędzy na inwestycje miejskie:
– więcej pieniędzy na ochronę i promocję zabytków. Też doceniam ochronę i promocję zabytków, ale…

Pełen zawód w temacie stadionu i “sportu zawodowego”: jestem związany z piłką nożną, grałem w Czarnych Bytom do trzydziestego roku życia. Sport jest mi drogi i Polonia Bytom jest mi również bardzo droga. Chciałbym, żeby Polonia była w ekstraklasie. Pytanie jest nie czy budować stadion, bo stadion należy budować, tylko ile pieniędzy na ten cel należy wydać. Trzeba stworzyć godne warunki dla zawodników, dla sztabu szkoleniowego, działaczy i godne warunki dla kibiców.

Deklarujemy:
– uporządkowanie i naprawa budżetu w okresie 2 lat
– stop dalszemu zadłużaniu miasta
Piękne, ale nierealne!!

Zgadzam się ze słowami kandydata: Obiecać można wszystko, loty w kosmos również. Można także przeczytać wszystkie książki o zarządzaniu jakie są dostępne. Nie ma tam wszystkiego. Trzeba mieć pewną filozofię zarządzania, żeby móc zabrać się za zarządzanie. Najważniejsza jest skuteczność, efektywność i odpowiedzialność. Szkoda, że nie przełożyło się to na wyborczą rzeczywistość.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.