Piotr Koj

Blog

Nikt nie jest bezpieczny

24 stycznia 2024
Możliwość komentowania Nikt nie jest bezpieczny została wyłączona

Z przejętą prokuraturą i podległymi sądami #koalicja13grudnia będzie mogła wszystko. A ponieważ już pokazała, że z prawem się nie liczy, od momentu przejęcia tej instytucji nikt nie jest bezpieczny…

Jedna jasółka wiosny nie czyni, ale z obowiązku dopisuję informację, że warszawska prokuratura zdecydowała o przedstawieniu zarzutu notariusz w śledztwie dotyczącym uchwał o dokonaniu zmian w zarządach TVP, PAP oraz Polskiego Radia.

Ustalenia wskazują, że nie zostały one podjęte w miejscu i czasie w nich wskazanych – poinformowała PAP prokuratura. Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała PAP w czwartek, że “w wyniku prowadzonego śledztwa w sprawie przekroczenia uprawień przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy podejmowaniu uchwał o dokonaniu zmian w zarządach Telewizji Polskiej S.A. (TVP), Polskiej Agencji Prasowej S.A. (PAP) oraz Polskiego Radia S.A., zostało wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutu notariusz Joannie K.”. “Postanowienie to nie zostało dotychczas ogłoszone podejrzanej z uwagi na jej nieobecność w kraju” – przekazała prokuratura. Jak poinformowano w sprawie tej “prokuratorzy dokonali przeszukań w biurze notarialnym Joanny K., a także w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zbierając niezbędne materiały dowodowe, w tym nagrania monitoringu z miejsca i czasu rzekomego zawarcia aktów notarialnych”. “Ponadto, przeanalizowano zgromadzoną dokumentację oraz przesłuchano osoby związane z zaistniałymi zdarzeniami. Poczynione ustalenia wskazują, że uchwały, w oparciu o które dokonano zmian w zarządach mediów publicznych nie zostały podjęte w miejscu i czasie w nich wskazanych” – uznała prokuratura.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.