Piotr Koj

Blog

No i mamy komplet

8 sierpnia 2018
Możliwość komentowania No i mamy komplet została wyłączona

Platforma Obywatelska i Nowoczesna poparły w wyborach na prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, który już kilka miesięcy temu ogłosił swój start, jako kandydat niezależny. Tak więc mamy komplet kandydatów dużych (i biorących ugrupowań). Szkoda, że Koalicja Obywatelska tak późno udzieliła poparcia, bo to zawsze strata czasu dla kandydata. Ale cóż, długa była (i jest) lista tych, którzy robili wszystko, aby tego poparcia nie było i pojawił się inny kandydat (koalicja).

Jak to bywa w takiej sytuacji w internecie wylała się fala hejtu. Dlatego może warto kilka rzeczy przypomnieć o kandydacie. Po pierwsze jest bezpartyjny. Jedyną partią do której przynależał w przeszłości to SLD. Jest liderem stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto, z którym startuje do wyborów po raz trzeci. W trakcie ostatnich sześciu lat należał do Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, tak jak inni bezpartyjni radni czyli Joanna Stępień, Andrzej Kostek i Michał Bieda. Czyli wszelkie te opowieści dziwnej treści, że kandydat zaliczył już wszystkie partie, że skacze z kwiatka na kwiatek, że bezidowy, można wrzucić między bajki czytając choćby te kilka faktów z jego  życiorysu.

STOP partiom w samorządach, to bardzo zasadny postulat. Niestety, chwilowo nie możliwy do realizacji, zwłaszcza w Bytomiu. Trudno więc sie dziwić, iż mając konkretny cel i program, trzeba go realizować, przy pomocy aktualnie możliwych narzędzi i  z partnerami, którzy to będą umożliwiali.

Kolejny mit: został odwołany w referendum. To nie jest prawda. Jako zastępca prezydenta, w związku z wynikiem referendum, przestał pełnić swoją funkcję. ZGODNE z prawdą jest, że odwołani zostali radni BIS-Damian Bartyla min Danuta Skalska, Joachim Nowak, Krzysztof Gajowiak.

To chyba najważniejsze kłamstwa, które są kolportowane w sieci. A tak na marginesie smutna to rzeczywistość, kiedy “koleżanki i koledzy partyjni” prowadzą swoje gierki, mając na uwadze dobro własne, a nie dobro wspólnoty samorządowej…

No to teraz czekam na starcie, nie na ilość hejtu, nie na ilość trolli, ale na fakty, liczby, przełożone na programy. Mile widziana jak największa liczba debat, aby mieszkańcy mogli dokonać mądrego wyboru.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.