Piotr Koj

Blog

O finansach Bytomia słów kilka

15 maja 2018
Możliwość komentowania O finansach Bytomia słów kilka została wyłączona

Dzisiaj kilka słów o stanie finansów Bytomia. Jest bardzo źle, to wiemy wszyscy. Potrzebna jest radyklana reforma finansów miasta. Na to w roku wyborczym prezydent Bartyla się nie zdecyduje, bo nie potrafił tego zrobić przez 6 lat. Trwa tylko “pudrowanie” finansów. Oto dwa przykłady.

W bytomskiej Szkole Podstawowej nr 51 funkcjonują klasy integracyjne. Choć “rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 28 marca 2017 w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. 2017 poz. 703)” nie nakazuje podziału uczniów klas integracyjnych na mniejsze grupy zajęciowe w ramach lekcji wychowania fizycznego, to SP 51 praktykowała takie rozwiązanie. Poszukując oszczędności Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu zamierzał skorzystać z możliwości połączenia zajęć wychowania fizycznego w grupę prowadzoną przez jednego nauczyciela – informował bytom.pl. Na taką sytuację nie zgodzili się nauczyciele i rodzice. Pod protestem podpisało się kilkaset osób. Pod ich presją, ze zmiany kazał się wycofać prezydent Bartyla.

Bytomski.pl informuje: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bytomiu ma zbyt mało środków na utrzymanie czystości w swojej placówce. Z ratunkiem przybywają komandosi z Lublińca, którzy organizują zbiórkę przy okazji swojego biegu Sylwana. W wyniku cięć ze strony prezydenta Damiana Bartyli placówka ma duże problem, aby zapewnić czystość w swoich murach.

Komentarz chyba zbyteczny…

 

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.