Piotr Koj

Blog

Obiecanki cacanki

6 grudnia 2012
Możliwość komentowania Obiecanki cacanki została wyłączona

„Obiecuję również, że głos mieszkańców będzie dla mnie najważniejszym doradcą, który będzie miał pierwszeństwo przy podejmowaniu wszystkich decyzji” – to słowa prezydenta Bartyli, wypowiedziane w dniu zaprzysiężenia. Szkoda, że przy trzech jakże ważnych decyzjach nie zapytał bytomian o zdanie. Mam na uwadze decyzje o: środowiskowych uwarunkowaniach dla wydobywania węgla ze złoża „Bobrek – Miechowice 1″, planie ruchu dla KWK Bobrek-Centrum na lata 2013-2104 oraz w sprawie wyboru metody i ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz z pozostałymi decyzjami dotyczącymi gospodarki odpadami.
Kolejny przykład zaczerpnięty został z “Dziennika Zachodniego”.
Dziennikarka zadała prezydentowi pytanie: „Przed wyborami był pan aktywny w internecie, prawie codziennie rozmawiał z mieszkańcami przez profil na Facebooku. Teraz cisza, wpisów brak. Zarzucił pan tę formę kontaktu?”. Prezydent odpowiedział: „Nie, nie zarzuciłem. Natomiast wpadłem w wir obowiązków, z których jeden z ważniejszych to projekt budżetu Bytomia. Musi być gotowy do 15 listopada, obiecuje że wkrótce po tym terminie znowu będę obecny w internecie i moja aktywność w kontaktach z mieszkańcami w tej formie będzie istniała”. Jest 5 grudnia, aktywności nie ma. Nie uważam, żeby taka aktywność była obowiązkiem. Wiem, że jest sporo osób, które uznają, że to dobrze, bo trzeba pracować, a nie serfować w internecie. Nie spodziewałem się też tej aktywności. Zauważyłem bowiem już w 2010, a teraz w 2012 roku, że jest ona tylko w okresie przedwyborczym. Tak było między innymi z blogiem Damiana Bartyli, ze stroną “budzącą” itd. Dlaczego o tym piszę? Bo chciałbym poważnie traktować słowa prezydenta mojego miasta.

PS. Nareszcie służby informacyjne, jak i sam Prezydent Bartyla się uczą. Szkoda, że tak późno. Ale dzięki moim wpisom na blogu i F, na stronie internetowej miasta pokazała się informacja, dotycząca zmian w gospodarce odpadami.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.