Piotr Koj

Blog

Obojętność

21 listopada 2019
Możliwość komentowania Obojętność została wyłączona

Mam problem z oceną tej sytuacji. Być może to obojetność? Tak bez wątpienia jest to najczęstsza przyczyna. Obojętność to bierność, niechęć, nieczułość, niedbalstwo, ostatecznie tylko lenistwo; a więc, tak czy inaczej, zło, przynajmniej marność. Zapewne dla części to zniechęcenie. Ile razy można próbować, bez osiągnięcia chociażby maleńkiego sukcesu, bez światełka w tunelu. Ostatnia to ignorancja, wszak świat się kończy zaraz za własnym nosem. O czym pisze? O sytuacji przed debatą projektu BYTOM2054. Jakże mało już zostało zapaleńców, osób które bez względu na wszystkie swoje (i nie tylko swoje) doświadczenia, nadal wierzy i chce ratować EC Szombierki.

Cóż pozostaje mi po raz kolejny zaapelować o większą wrażliwość na sytuację tej ikony bytomskiej architektury poprzemysłowej. Wiem, że wrażliwość wiąże się z otwarciem, z wejściem w interakcję, ale o to nam chodzi. O pokonanie obojętności, o pokonanie zniechęcenia, BO JAK NIE MY TO KTO…??

Na końcu zacytuję Antoniego Czechowa: „Powiadają, że filozofowie i prawdziwi mędrcy są obojętni. To nieprawda, obojętność to paraliż duszy, to przedwczesna śmierć”.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.