Piotr Koj

Blog

Obowiązkowa lekcja

17 września 2021
Możliwość komentowania Obowiązkowa lekcja została wyłączona

Miałem jak zawsze wielką przyjemność, spędzić piątkowy wieczór w Operze Śląskiej. Dzisiaj było nietypowo. Otóż na scenie naszego teatru muzycznego miała miejsce premiera wydarzenia “Muzycznej awantury z happy endem, czyli Adam Snopek Stand-up przy fortepianie kontra Kameraliści Opery Śląskiej w Bytomiu”. I choć były wątpliwości, jak przyjmie wydarzenie publiczność, dyrektor po raz kolejny podjął ryzyko. I powiem w tym miejscu warto było, czyli strzał w 10!! Moim zdaniem, warto także takie formy prezentować na naszej scenie. Powiem więcej, Grupa MoCarta powinna już czuć się zagrożona :-)

Oczywiście brakuje jeszcze większej swobody, ale ta nadejdzie wraz z każdym kolejnym koncertem. Jak dla mnie “Awantura”, powinna stać się to obowiązkową lekcją muzyki, dla młodzieży klas VII i VIII. To bez wątpienia historia muzyki w pigułce, podana w sposób przystępny, ale i wciągający. Do tego aktorzy, balet, szkoda tylko, że tango było zatańczone “na sucho”, czyli bez muzyki.

Nie wiem czy wiecie, że “Pieski małe dwa” inspirowały twórców wielkich przebojów… Tego typu ciekawostek jest znacznie więcej. Gorąco polecam, to wydarzenie dla każdego!

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.