Piotr Koj

Blog

Obsesja

28 lutego 2023
Możliwość komentowania Obsesja została wyłączona

Skrajnie populistyczne postulaty Platformy Obywatelskiej – mieszkanie prawem a nie towarem i oprocentowanie kredytu na zakup mieszkania dla młodych 0% – czyni z tej partii formację wyłącznie walczącą za wszelką cenę o władzę. To obsesja Tuska aby odsunąć Kaczyńskiego i PiS od władzy… I to jest ich jedyny program! Dla tego celu są w stanie obiecać wszystko!

Bo im bliżej do oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej, tym częściej Donald Tusk na spotkaniach z wyborcami, jakby od niechcenia rzuca kolejne, wyglądające atrakcyjnie zobowiązanie wyborcze.

W połowie poprzedniego roku zapowiedział, że po dojściu Platformy do władzy nastąpi wprowadzenie 4-dniowego tygodnia pracy, ale nerwowa reakcja prof. Leszka Balcerowicz na ten pomysł (nazwał go populizmem i ekonomiczną brednią), ostudziła zapał ekipy Tuska w jego promowaniu. Podobną ekonomiczną brednią było ogłoszenie w środku kryzysu energetycznego spowodowanego skutkami agresji Rosji na Ukrainę, pomysłu, że po wygranych wyborach, Tusk gwarantuje paliwo po cenie bardzo precyzyjnie określonej w wysokości 5,19 zł.

 

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.