Piotr Koj

Blog

Oby się to źle nie skończyło

21 sierpnia 2021
Możliwość komentowania Oby się to źle nie skończyło została wyłączona

Obserwuję portale społecznościowe oraz trwające tam “dyskusje”, “wymiany myśli”, bez wątpienia dochodzę do wniosku, że z miesiąca na miesiąc poziom emocji wzrasta. Właściwie należałoby powiedzieć, że dla wielu są to już nie emocje, lecz nienawiść.

Z czego to wynika? Sytuacja jest jak zawsze złożona. Dla zwolenników opozycji, zwłaszcza totalnej opozycji, każdy kto myśli inaczej jest sympatykiem rządzących czyli jest zdrajcą, idiotą, czyli człowiekiem który najłagodniej mówiąc “zawiódł”. Podobnie reagują zwolennicy rządzących.

Dlaczego piszę o opozycji. Już w 2019 roku w analizie Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego mogliśmy przeczytać: Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót. W większym stopniu ich dehumanizują i mają do nich mniejsze zaufanie, przy czym sami są błędnie przekonani, że są bardziej dehumanizowani przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej.

Co ważne, nasze polskie podziały są też wykorzystywane i rozgrywane przez obce siły, niekoniecznie Polsce przychylne, jak np. Rosja Putina.

Tak więc, jesteśmy coraz bliżej niekontrolowanego wybuchu. Czy wystarczy nam rozsądku???

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.