Piotr Koj

Blog

Odchodzą ostatni sprawiedliwi??

9 maja 2023
Możliwość komentowania Odchodzą ostatni sprawiedliwi?? została wyłączona
Dzisiaj odchodzę z Platformy – zadeklarował w Porannej rozmowie w RMF FM poseł PO Bogusław Sonik. Mnie nie wystarcza bycie tylko korporacją zarządzającą tzw. ciepłą wodą z kranu, a w tym kierunku to idzie – stwierdził gość Roberta Mazurka. Jak powiedział, na decyzję o odejściu z PO ostateczny wpływ miała zapowiedź Donalda Tuska, że na listach wyborczych partii znajdą się tylko osoby, które popierają liberalizację przepisów aborcyjnych.
Jak to mówią lepiej później niż wcale. Choć jak na rok 2023 to stwierdzenia posła nie są “odkrywcze”. Przecież od lat w partiach karierę robią ludzie posłuszni, którzy najdłużej wiszą u klamki przewodniczącego. Ci co mówią własnym głosem są sekowani… Wyrosłem ze środowiska opozycyjnego, które jest przyzwyczajone do tego, żeby mówić własnym głosem, przedstawiać opinie, nawet jeśli są sprzeczne z linią partii. Tak było ostatnio. Ja np. byłem za tym, żeby budować tzw. płot na granicy z Białorusią – mówił krakowski poseł. 

Platforma przyciąga ludzi, którzy chcą mieć święty spokój, zadowolonych z tego, co było i tych, którzy chcą mieć gwarancję, że będzie taka samo, jak było, (…) że będzie tzw. święty spokój bez żadnych wojen ideologicznych – stwierdził Bogusław Sonik. To też nic nowego!

Mimo wszystko, brawa dla posła Bogusława Sonika!!

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.