Piotr Koj

Blog

Odwaga Europejczyków z Europy Wschodniej i arogancja Zachodu

16 marca 2022
Możliwość komentowania Odwaga Europejczyków z Europy Wschodniej i arogancja Zachodu została wyłączona

W Kijowie we wtorek wieczorem odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz premierów Czech i Słowenii z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz premierem tego kraju Denysem Szmyhalem. Goście zaapelowali o misję pokojową.

Oczywiście opozycja i jej zwolennicy pomniejszają jej rolę, ośmieszają, w najlepszym wypadku krytykują.

A co na to świat? Brytyjskie media, informując o wizycie premierów Polski, Czech i Słowenii w Kijowie oraz o ich spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, podkreślają, że to pierwsza taka podróż od początku wojny oraz że odbyła się mimo rosyjskiego ostrzału ukraińskiej stolicy.

Trzeba mieć odwagę, by przez pół dnia podróżować pociągiem od polskiej granicy do Kijowa, by osobiście wesprzeć ukraińskiego prezydenta – pisze we wtorek w komentarzu do podróży premierów Polski, Czech i Słowenii dziennik “Welt”. Tekst jest zatytułowany: “Odwaga Europejczyków z Europy Wschodniej i arogancja Zachodu”.

“Europa w Kijowie” – takim tytułem opatrzono na pierwszej stronie włoskiego dziennika “La Repubblica” w środę relację z podróży premierów: Polski Mateusza Morawieckiego, Czech Petra Fiali i Słowenii Janeza Janszy. Według gazety pociąg, którym podróżowali, “rzucił wyzwanie oblężeniu” stolicy Ukrainy.

Wizyta trzech premierów: Polski Mateusza Morawieckiego, Czech Petra Fiali i Słowenii Janeza Janszy w Kijowie “przejdzie do historii” – podkreślają włoskie stacje telewizyjne w relacjach ze stolicy Ukrainy.

Wizytę szeroko komentowały amerakańskie media.

A tymczasem po penetracji rosyjskich czołgów, wyszło na jaw, że są one wyposażone z podzespoły firmy Bosch. Tak więc Rosję zaopatrywały i uzbrajały Niemcy oraz Francja w czasie, gdy oba państwa negocjowały z Ukrainą w trakcie spotkań “formatu normandzkiego”…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.