Piotr Koj

Aktualności

ONZ narzędziem rewolucji post marksistowskiej

3 grudnia 2020
Możliwość komentowania ONZ narzędziem rewolucji post marksistowskiej została wyłączona

ONZ jest od lat 90. narzędziem rewolucji post marksistowskiej. Teraz legalizacja narkotyków…

W środę komisja ds. narkotykówOrganizacji Narodów Zjednoczonych przegłosowała usunięcie marihuany z listy środków objętych specjalną kontrolą. To nie oznacza, że teraz na całym świecie zacznie się fala legalizacji. To może być jednak przełomowy moment – powiedziała Jessica Steinberg z marihuanowej grupy consultingowej Global C, cytowana przez portal „New York Times”.

Legalizacja marihuany jest od ponad 50 lat jednym z postulatów organizacji skrajnie lewicowych. Cieszymy się – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie organizacji International Drug Policy Consortium – ale reforma jest daleka od wystarczającej. International Drug Policy Consortium jest globalną siecią ponad 170 organizacji pozarządowych, które promują „obiektywną i otwartą debatę na temat polityki narkotykowej na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym”, dążąc do jest całkowitej legalizacji.

Zmiana została przegłosowana stosunkiem głosów 27 do 25 (Ukraina wstrzymała się od głosu). Za jej dokonaniem były USA oraz zdecydowana większość państw europejskich; przeciwko m.in Chiny, Egipt, Nigeria, Pakistan i Rosja.

https://brulion24.pl/onz-marihuana-mniej-grozna-kolejny-krok-narkotykowego-lobby-do-legalizacji-thc/

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.