Piotr Koj

Blog

Oświadczenie

8 października 2014
Możliwość komentowania Oświadczenie została wyłączona

Polityka, jaka mnie interesuje, to służba. To odpowiedzialność, która wyraża się w działaniu. W tym poczuciu informuję, że nie będę kandydował na urząd prezydenta Bytomia. Nie chodziło mi nigdy o stanowisko, ale o dobro miasta, któremu nadal będę służyć. Zwycięstwo obozu referendystów pogłębiłoby kryzys, w jakim znalazło się miasto w ciągu ostatnich dwóch lat ich rządów. Żaden kandydat, który będzie obiecywał bytomianom działania niemieszczące się w historycznym określeniu „krew, trud, łzy i pot” – polityki oszczędności, dalszych reorganizacji, a zapewne i niezbędnych podwyżek, nie będzie godny zaufania wyborców.

Ponadto poziom niechęci, także ze strony kandydującego posła, jaki ujawnił się w związku z moim zamiarem kandydowania, wskazuje, że o współpracę będzie trudno, a ja jestem człowiekiem współpracy, a nie ciągłych wojen. Jestem również – co jak widać w polityce coraz rzadsze – człowiekiem honoru, który nie ucieka od odpowiedzialności za decyzje, na które miał wpływ.

Żałuję jednocześnie, że ostatnie dwa lata opozycja nie była zbyt aktywna w działaniach obnażających i sprzeciwiających się prowadzonej przez prezydenta Bartylę polityce.

Dziękuję komitetowi wyborczemu oraz kandydatom na radnych za wszechstronną pomoc. Przepraszam tych, którzy będą zawiedzeni moją decyzją, wiem, że wielu bytomian liczyło na mój ponowny start.  Wierzę, że zrozumiecie Państwo moje motywy.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.