Piotr Koj

Blog

Otwarci na zmiany??

14 września 2019
Możliwość komentowania Otwarci na zmiany?? została wyłączona

W Muzeum Śląskim w Katowicach wziąłem udział w spotkaniu z Yuvalem Fogulsonem. Ukończył Uniwersytet w Delft na Wydziale Architektury w 2006 roku i uzyskał tytuł magistra urbanistyki na University of Sydney. Pracował jako urbanista, obecnie jest członkiem grupy Urb-i: Urban Ideas.

Opowiadał nam o miejskich transformacjach, których celem jest demokratyzacja urbanizmu. Przedstawił miejskie projekty na różnych kontynentach, które łączy idea nadania  przestrzeniom publicznym świeżego, nowego wizerunku oraz sprowokowania u mieszkańców miast nowych doświadczeń. On i jego współpracownicy prowokuje, ale i włącza społeczeństwo w tworzenie lepszych miejsc dla wszystkich. Działa na rzecz zwiększenia dostępu do wiedzy dotyczącej miast. Spotkanie bez wątpienia ciekawe, a co najważniejsze inspirujące. Jak dla mnie szczególną uwagę należy zwrócić na etapowanie działań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów tymczasowych (tzw faza przejściowa), czyli wypróbowania na ile przygotowana koncepcja sprawdzi się w codzienności miasta i jego mieszkańców.

“Miasto – Myśli – Możliwości” to nowy cykl wydarzeń związanych z architekturą, które odbywać będą się w muzeum tej jesieni. Prelegentami cyklu będą osoby, które promują nowatorski sposób myślenia o mieście, ale również skonfrontowali swoje idee z rzeczywistością i dowiedli ich społecznej mocy.

W spotkaniu wzięło udział około 60 osób, w głównej mierze młodych, co cieszy. Większość z nich to studenci architektury, choć nie tylko. Przerażające jest nikłe (żeby nie powiedzieć żadne) zainteresowanie przedstawicieli samorządów…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.