Piotr Koj

Blog

Pakiet migracyjny przyjęty

8 czerwca 2023
Możliwość komentowania Pakiet migracyjny przyjęty została wyłączona

We Francji, w alpejskiej miejscowości Annecy, rano syryjski uchodźca ranił nożem sześć osób w parku, w tym czworo dzieci. Najmłodsze z nich mają 22 miesiące i trzy lata, stan niektórych zaatakowanych jest krytyczny. Wśród ofiar jest jedna osoba z obywatelstwem brytyjskim i jedna z holenderskim. Annecy to znany alpejski kurort, do ataku doszło w parku położonym nad jeziorem.

W tym samym dniu ministrowie spraw wewnętrznych krajów Unii Europejskiej zgodzili się na tzw. „pakt migracyjny” wprowadzający np. obowiązkowe relokacje migrantów lub kary (po 22 tys. euro od migranta) dla państw, które nie będą chciały przyjmować obcych przybyszów.

Warto nadmienić, że przyjęto go pomimo braku akceptacji Polski, Węgier, Litwy, Bułgarii i Malty.

Dla nas jest to rozwiązanie nie do przyjęcia. Po ogromnym wysiłku ludzkim i finansowym przyjęcia Ukraińców mamy płacić po 20 tys. euro za uchodźców w innych krajach? Pakiet nie rozwiązuje żadnego problemu, to rozwiązanie tymczasowe, bo migranci i tak wrócą do państw, gdzie chcą zostać, to już było. Nie ma więc żadnego zysku z takiego pakietu. Od rozpoczęcia wojny granicę Polski przekroczyło ponad 12,5 miliona Ukraińców – uchodźców. Znaleźli w dach nad głową, bezpieczeństwo i spokój.

UE „zaoferowała” nam 45 €/za uchodźcę, my mamy płacić 22000 €/os za migranta…

Jeszcze jeden wątek – Niemcy, łamiąc prawo europejskie i wbrew naszym protestom, przyjęli 3 mln migrantów. Teraz pozbawią ich wolności, żeby wbrew ich i naszej woli przymusowo osiedlić ich w Polsce. Oczywiście to uproszczenie, tylko po to, żeby zrozumieć kontekst.

A wszystko to w ramach priorytetów szwedzkiej prezydencja w UE, tej Szwecji o której mówi Państwo Islamskie wzywając muzułmanów: Pokrójcie Szwedów na kawałki! Kanał informacyjny Al-Adiyat podał taki przekaz już w marcu. Mieszkający w Szwecji muzułmanie mają Szwedów rozrywać na ulicach.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.