Piotr Koj

Blog

Pakt Ribbetrop – Mołotow trwa

18 stycznia 2022
Możliwość komentowania Pakt Ribbetrop – Mołotow trwa została wyłączona

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall właśnie kończy budowę wielkiego, ultranowoczesnego centrum szkoleniowego w Mulino. Tysiące rosyjskich żołnierzy będą tam szlifować swoje umiejętności w świetnych warunkach– rok 2014. Niemcy pomogły Rosji przygotować się do wojny, mówią żródła amerykańskie: pisał 12.07.2017r ⁦Josh Rogin.

Minęło 5 lat, a sytuacja bez zmian. Rok 2022: Amerykańscy urzędnicy uważają, że Niemcy pomagały szkolić grupy specjalne, które teraz destabilizują sytuację we wschodniej części Ukrainy. News z ostatnich dni: Niemcy odmówili brytyjskim samolotom transportowym, przewożącym broń obronną dla Ukrainy, prawa przelotu nad swoim terytorium.

Szefowa niemieckiego MSZ: O żadnych dostawach broni na Ukrainę nie ma mowy! Deutsche Welle: W 2020 r. Niemcy sprzedały broń za rekordową kwotę 9 MLD EURO. Najwięcej sprzętu trafiło do Egiptu oskarżanego o łamanie praw człowieka i zaangażowanego w konflikty w Jemenie i Libii.
Czyli kanclerz się zmienił, partie rządzące się zmieniły, ale Niemcy jak były tak są najwierniejszym sojusznikiem Putina…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.