Piotr Koj

Blog

Pani redaktor – zapraszamy do Bytomia…

17 października 2014
Możliwość komentowania Pani redaktor – zapraszamy do Bytomia… została wyłączona

Drgające szyby w centrum handlowym i kołyszące się żyrandole. To wszystko z powodu trwającego kilka sekund tąpnięcia. Prace pod miastem wciąż prowadzi KWK “Bobrek-Centrum”. Tomasz Głogowski z biura prasowego Kompanii Węglowej powiedział, że do wstrząsu doszło na poziomie 620 metrów. Nikomu nic się nie stało, nie jest prowadzona akcja ratownicza. Nie ma też zniszczeń.
Liczba wstrząsów w Bytomiu systematycznie maleje. Jest to zasługa zmniejszonego wydobycia węgla, pomiarów kopalnianych stacji sejsmologicznych oraz bardziej racjonalnych sposobów eksploatacji.

Tak odkrywczo przedstawiła wczorajszy wstrząs Gazeta Wyborcza. Pana Tomasza i autorkę artykułu panią Mirę zapraszam na kilka tygodni do Bytomia. Może to zweryfikuje ich patrzenie na miasto i jego problemy.

Inaczej oceniają wstrząs mieszkańcy Bytomia: Na ul Wałowej też :o .
Byłam w szoku bo cały budek sie trzasł.
Moje zwierzęta nie wiedziały co sie dzieje,bo trwało to może z 5sekund. Ale naprawde masakra. .nie dosc ze ten budynek ledwo stoi to jeszcze takie akcje…

Dziennik Zachodni poinformował: Dosłownie przed chwilą, około godziny 14.25, przebywający w budynkach w centrum miasta, odczuli mocny wstrząs.Wstrząs ( a w zasadzie nawet dwa, jeden po drugim), poczuliśmy także w naszej redakcji przy ulicy Gliwickiej 25. Można zaryzykować stwierdzenie, że budynek zadrżał w posadach.

Ciekawe co na problem kosztów jakie ponosi codziennie miasto w związku z prowadzoną działalnością górniczą kandydaci na prezydenta? Szczególnie interesuje mnie stanowisko Damiana Bartyli, który poszedł na daleko idące ustępstwa wobec przedsiębiorcy górniczego. Jaki efekt? Odczuwamy go coraz częściej.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.