Piotr Koj

Blog

Państwo nadal teoretyczne?

6 czerwca 2018
Możliwość komentowania Państwo nadal teoretyczne? została wyłączona

Nie będę ukrywał, zawiodłem się… Jest mi tym bardziej przykro, że przyczyną tego zawodu jest stan mojego państwa. Oczywiście, jak zawsze, ocena nie jest taka prosta, a zwłaszcza jednoznaczna. Mimo to jest kilka bolesnych porażek, które powodują, że nadal aktualne jest pytanie czy Polska to państwo teoretyczne?

Co mnie skłoniło do tak smutnej refleksji. Po pierwsze pożar składowiska odpadów, nie gdzieś daleko, tylko w Piekarach Śląskich i bezradność wobec mafii śmieciowej. Temat ten znany nam jest w Bytomiu doskonale i niestety znamy bezczynność organów na działania mafii w Bytomiu.

Po drugie kolejny dowód na bezkarność handlarzy narkotyków i dwójka młodych ludzi walcząca o życie oraz kilkanaście innych będących w szpitalu. Co gorsza, mamy do czynienia z powtarzalnością takich sytuacji.

Po trzecie bezkarność bytomskiego układu, który mimo ewidentnych przekrętów, nadal czuje się bezkarny i nadal robi swoje, niszcząc nasze miasto.

Jak widać, wszystkie przykłady wiążą się z organami ścigania, policją, służbami, innymi instytucjami kontrolnymi, które miały działać lepiej, czyli skutecznie. A jak jest???

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.