Piotr Koj

Blog

Platforma i bezstronność mediów

15 września 2021
Możliwość komentowania Platforma i bezstronność mediów została wyłączona

Radosław Sikorski skrytykował Katarzynę Kolendę-Zaleską na Twitterze po tym, jak starł się z nią w rozmowie na antenie TVN24. Polityk pojawił się w poniedziałek wieczorem na antenie TVN24. Były minister spraw zagranicznych w rządzie PO odnosił się m.in. do polityki międzynarodowej rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podobna reakcja miała miejsce po rozmowie Konrada Piaseckiego z Izabelą Leszczyną.

A przecież dziennikarka próbowała tylko kilkukrotnie dociec, jaki plan ma opozycja na odsunięcie Zjednoczonej Prawicy od władzy. Pytania zirytowały europosła. Poniżej przytaczam za salon24.pl ów dialog, uznając że jest bardzo pouczający.

Czy odpowiedzią na walkę z PiS jest piłowanie katolików i zamykanie szpitali? – zapytała Kolenda, nawiązując do niedawnego “Campus Polska” organizowanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i słów posła Sławomira Nitrasa o opiłowaniu Kościoła z pewnych przywilejów.

Gdyby jakakolwiek inna partia okłamała Polaków w sprawie katastrofy smoleńskiej, wmawiając, że tam był zamach, to nie miałaby 30 a 3 proc. poparcia. Na tym przykładzie widać jednak, że narodowy socjalizm i szczucie są skuteczne – odpowiedział europoseł.

Co w takiej sytuacji planuje zrobić opozycja? – dopytywała.

Czasami ludziom nie da się niektórych rzeczy wytłumaczyć. Niektórym nie udaje się przekazać podstawowej wiedzy i opozycji nie udaje się im wyjaśnić, że PiS kłamie, co ja na to pani poradzę? – mówił Sikorski.

W takim razie, pan podważa istnienie opozycji – stwierdziła dziennikarka.

Opozycja może przekazywać, jak jest, a niektórzy i tak w to nie wierzą. Ile osób nie chce się zaszczepić, choć nauka mówi jasno, że to pomaga? Czego pani od nas wymaga, stawania na głowie? – zapytał Sikorski.

Opozycja powinna stanąć na głowie – stwierdziła Kolenda- Zaleska.

Opozycja może nazywać to, co się dzieje. Pani teraz obwinia opozycję za to, co robi PiS. To jest jakaś perwersja. (…) Proszę obwiniać tych, którzy sprostytuowali TVP – powiedział polityk.

Tuż po wizycie na antenie TVN24 Sikorski odniósł się na Twitterze  do swojej rozmowy z Katarzyną Kolendą-Zaleską. Wpis Radka i jego kolegów pokazuje, jak PO traktuje media:

Może trzeba było wytknąć @KolendaK, że słabi są, skoro *** nie daje im koncesji. Taka była mniej więcej linia jej argumentacji. Przypominam, że przepowiedziałem, że jeszcze w drodze do pośredniaka nasi dzielni żurnaliści będą pomstować nie na zamordystów, lecz na opozycję – napisał.

Dziennikarska żenada. Styl TVPiS – stwierdził na Twitterze były poseł PO Michał Stasiński. Mam ochotę napisać ***** TVN – dodał dziennikarz Jerzy Skoczylas. Inni komentatorzy zarzucili dziennikarce, że chyba się sprzedała PiS, urządziła festiwal symetryzmu i może szukać sobie miejsca w TVP, bo obrzydza ludziom opozycję.

Jak już wspomniałem od zwolenników opozycji dostało się także Konradowi Piaseckiemu za wtorkowy wywiad z Izabelą Leszczyną z PO. Internauci stwierdzili, że jego pytania były zbyt “napastliwe”. Dziennikarz pytał Leszczynę m.in. o zmianę tonu PO, która chciała, żeby  Komisja Europejska stawia PiS pod ścianą, a dziś Tusk mówi, że karanie Polski nie ma sensu.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.