Piotr Koj

Blog

Płynie Wisła płynie…

4 stycznia 2019
Możliwość komentowania Płynie Wisła płynie… została wyłączona

Przypadek Wisły Kraków dowodzi, jak daleko jest jeszcze od normalności w polskiej piłce. Pytanie tylko, czy taka normalność jest w ogóle możliwa? Czy piłka nożna i szerzej sport zawodowy, może być czysty, transparentny, wolny od przekrętów, mafii, prania brudnych pieniędzy? Obawiam się, że to bardzo trudne zadanie. Zapewne są takie kluby, dyscypliny, sportowcy i działacze, że wszystko dzieje się po Bożemu, obawiam się jednak, że to margines. Bo tam gdzie ogromne pieniądze, tam też zazwyczaj pojawiają się pokusy. Śmieszy mnie postawa PZPN, które dopiero po kilkukrotnym “rozlaniu się mleka” zareagowało. Zareagowało w sytuacji, w której tak na prawdę zostanie ukarana marka, jaką jest Wisła Kraków, piłkarze którzy grali do końca mimo braku pensji od 4 miesięcy i kibice. Ci którzy doprowadzili do całej tej sytuacji, żyją nadal w luksusach, które zapewne nie były wynikiem ich uczciwej pracy. Pytam więc gdzie był PZPN, kiedy zasłużonym klubem rządziła ośmiornica?

Promyczkiem w całej tej sytuacji jest postawa kibiców Wisły Kraków, którzy gromadzą środki finansowe na ratowanie drużyny.

My w Bytomiu, także mamy swój piłkarski wątek korupcyjny, zarówno bardzo stary, jak i z ostatnich kilku lat. Co na to państwo polskie? Ano NIC, wymiar sprawiedliwości daje się wodzić za nos od sześciu lat. Nawet zmiana rządząca od 3 lat, nie potrafiła zwalczyć tą patologię…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.