Piotr Koj

Blog

Zbigniew Boniek: Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska

Dziwna jest ta pogarda w ustach prezesa PZPN… Może zamknie stadiony dla emerytów, ludzi z środowisk wiejskich i tych z podstawowym wykształceniem?? A może nie jest dziwna? Słoma z butów wychodzi!

Monika Zamachowska nazwała wyborców Krzysztofa Bosaka faszystami oraz złem, które może dotknąć naszych bliskich. W tym samym czasie, Magdalena Fitas-Dukaczewska mówi, że na prezydenta Dudę mogły głosować tylko kobiety o niskim wykształceniu i dochodzie.

To są opinie “elit”, a dla niektórych celebrytów. Co na to internet? Zacytuje łagodniejsze opinie:

No to po kolejki . Boniek wuefistą , vice prezes Bednarek hydraulik , vice Padewski operator wózków widłowych , vice Nowak ogrodnik , to elita i kwiat rządzący PZPN .

Dobrze, że w PZPN od lat sami młodzi, wielkomiejscy, wykształceni i rozwijający się działacze.

Łączy nas piłka, a dzieli nas Zbigniew Boniek

Sport uczy między innymi szacunku i pokory ale widocznie pan Boniek się tego nie nauczył

Sądzę, że przeczytałem w życiu więcej książek niż Pan kopnął piłek, a nie przyszłoby mi do głowy uważać ludzi mniej wykształconych za gorszych… A w ogóle to ma Pan jakieś wykształcenie, prawda? I tylko przez skromność nie można znaleźć o nim ani słowa w biogramach w necie?

W ramach Polski jednej dla wszystkich i Polski, w której nie ma równych i równiejszych, wielu sympatyków kandydata idącego do drugiej tury z tymi hasłami wyraziło swą opinię na temat głosowania ludzi ze wsi, starszych i bez wyższego wykształcenia. Niezbyt zgodną z takim przekazem

Tak szczerze to na wsiach jest więcej miastowych niż w miastach. Do miasta przeniósł się z Koziej Wólki dwa lata temu i z wieśniakami nie gada.

Walcz o prawa czarnych i LGBT, mieszaj z błotem ludzi ze wsi i słabiej wykształconych

Ciekawe co na to powie Platforma Obywatelska. Jak donosi wiadomości.dziennik.pl. Z danych zgromadzonych w partyjnej bazie wynika, że z 43 tysięcy członków, tylko podstawówkę ukończyła 32,8% z nich (14,1 tysiąca osób). Niemal tyle samo działaczy PO (14,6 tysiąca) pochwaliło się wyższym wykształceniem.

Co na to powie Rafał Trzaskowski, który w ostatnim czasie mówi w swoim programie o walce z wykluczeniem społecznym.

Trudno będzie komukolwiek w to uwierzyć, kiedy jest całkiem jasne, że ludzie go otaczający rozmyślają w duchu zacytowanych wypowiedzi. On i jego środowisko to siła polityczna, która buduje narrację mającą wpływ na zagranicznych dziennikarzy, pokazujących wybór między Dudą a Trzaskowskim jako wybór między „zacofaną” a „rozwiniętą” Polską. Tak jak to niedawno pokazała niemiecka ZDF.

 

zobacz archiwum wiadomości »

2 komentarze

  1. Waldek pisze:

    Jakie “elyty” takie opinie. :)