Piotr Koj

Blog

Pokażmy naszą solidarność

13 kwietnia 2020
Możliwość komentowania Pokażmy naszą solidarność została wyłączona

Każdy z nas może się zarazić. Chyba doskonale już o tym wiemy. W końcu powtarzają nam to w telewizji, w internecie, w komunikatach wygłaszanych przez policyjne megafony. O niczym innym nie rozmawiamy. Znamy już wszystkie objawy na pamięć. Wiemy, jaki jest przebieg. Wiemy, co może nas ochronić. Wiemy, gdzie jest najwięcej przypadków, w którym kraju, w którym województwie… Nie wiemy tylko kiedy to się wszystko wreszcie skończy, kiedy wróci normalność i czy wszyscy będziemy mogli się nią cieszyć.

Każdy z nas się boi. O siebie, o najbliższych, o rodziców, babcie, dziadków, o przyjaciół… O to, co będzie za tydzień, za dwa, za trzy… O to czy powtórzy się najgorszy scenariusz z Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii… Czy starczy sprzętu dla mnie, dla kogoś mi bliskiego, dla mojej mamy, dla mojego taty…

Czekamy. Mamy nadzieję. Mamy nadzieję, bo cóż innego nam zostało niż wierzyć, że to akurat nas nie dosięgnie, akurat nas ominie… Jesteśmy zamknięci w naszym domowym azylu i czekamy. Bo przecież nic nie możemy zrobić.

I teraz właśnie pojawia się ta szansa, by jednak wspólnie COŚ ZROBIĆ. By nie czekać bezczynnie, aż pandemia po prostu zniknie. By nie śledzić statystyk, łapiąc się tylko każdego grama, okrucha nadziei. Dzisiaj będzie mniej… Albo jutro… Może pojutrze…

Nie. To jeszcze nie koniec. 

Dlatego teraz możemy razem zrobić coś, by uratować czyjeś życie. Być może Twoje, być może kogoś z Twoich bliskich.

Chcemy wspólnie zakupić respirator dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu (ul. Żeromskiego 7). To właśnie tutaj trafiają do oddziału zakaźnego osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Tu leczy się pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji. Tu potrzebny jest ten sprzęt. Będzie ratował czyjeś życie teraz, w czasie pandemii i później również.

Chcemy zakupić respirator Savina SELECT 300 firmy DRAGER. To sprzęt, na którym lekarze z naszego szpitala pracują, którego znają i mają do niego zaufanie. Koszt tego respiratora to 66 960 zł. 

Kochani, gorąco zachęcam do udziału w akcji. Ile kto może!! A jeśli to chwilowo niemożliwe, to można pomóc w promocji!

https://zrzutka.pl/a78zuz

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.