Piotr Koj

Blog

Polemika z sierotą

1 grudnia 2014
Możliwość komentowania Polemika z sierotą została wyłączona

Nawet bez zwracania mi uwagi na kolejny tekst, od dawna wiem, że hałaśliwy redaktor jest sierotą, nie wiedziałem jednak, że sam się tak ocenia. Przy okazji, jak to on, nałgał o tym, że zerwałem koalicję PO i PiS w Bytomiu. Słusznie wytknęli mu to internauci, bo to żadne „tryndy”, ani centrala, tylko krótkowzroczność i pazerność bytomskiego PiS były przyczyną rozpadu koalicji. Ponadto sztorcmen po raz kolejny oświadczył, że był i jest gorącym zwolennikiem referendystów, co widać od lat gołym okiem na łamach lokalnego tygodnika. Jak się to ma do dziennikarskiej rzetelności, obiektywności, dokładności? – czytelnicy sami dobrze wiedzą… Zacytuję kodeks etyczny dziennikarza, może hałaśliwy redaktor się nawróci:

1.2. Materiał dziennikarski nie może wprowadzać odbiorcy w błąd ani go oszukiwać, także co do sposobu i okoliczności powstania danego materiału.
1.3. Informacje powinny być przed ich publikacją sprawdzone zarówno przez dziennikarza, jak i przez redakcję, jednakże w razie późniejszego ujawnienia błędów, obowiązkiem redakcji jest je niezwłocznie sprostować.
1.4. Dziennikarz powinien unikać w swych materiałach naruszania dobrych obyczajów oraz nadmiernej drastyczności w języku i opisach, naruszającej godność opisywanych osób.

 

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.