Podczas gdy zagraniczni „postępowcy” są wyraźnie zaangażowani na wszystkich szczeblach polskiego społeczeństwa, polscy konserwatyści rezygnują z aktywności w krajach „progresywnych”. Uważają, że lepiej się ukryć, być zapomnianym, nie przyciągać uwagi zachodniego „postępowego” ogra. Ta strategia jest całkowitą porażką. Nadszedł czas, by zdać sobie z tego sprawę. Progresiści mają tylko tyle miejsca, ile im pozostawimy. A polscy konserwatyści, podobnie zresztą jak w innych krajach, ustąpili im miejsce, odmawiając walki, odmawiając sobie nawzajem pomocy. Polska nie chciała zostać europejskim liderem konserwatyzmu. Nadal może jeszcze nim zostać, ale musi zmienić swój paradygmat: musi zrozumieć, że wojna informacyjna z Polską jest częścią globalnej wojny światowej przeciwko Prawdzie – mówi w rozmowie z Agnieszką Żurek i Cezarym Krysztopą Patrick Edery, kóry jako francuski publicysta współpracował z Le Figaro, a także z agencją prasową AFP. Od 1999 roku jest prezesem w firmie konsultingowej Partenaire Europe.
Kalendarium wydarzeń
6 sierpnia w Bytomiu
6.08 – w roku 1851 zmarł Franz von Winckler, sztygar i zarządca kopalni kruszców „Maria” w Miechowicach. W 1832 roku, ożeniwszy się z właścicielką Miechowic Marią Aresin, stał się posiadaczem ciągle potem przez siebie rozbudowywanego majątku. W 1839 roku kupił zaniedbaną wieś Katowice (około 300 mieszkańców) i rozpoczął ich wielką karierę, umieszczając tam zarząd swoich dóbr (m. in. 69 kopalń i 13 hut od Mysłowic po Rokitnicę).
5 sierpnia w Bytomiu
5.08 – w roku 1969 zmarł w Bytomiu Józef Kwietniewski – w latach 1927-1935 naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego w Niemczech. W Bytomiu zamieszkał w 1934 roku, kiedy objął stanowisko sekretarza gimnazjum polskiego. Po wojnie, którą przeżył w obozach koncentracyjnych, wstąpił do partii komunistycznej. Od 1945 roku do śmierci pełnił obowiązki radnego Bytomia, a w latach 1947-1950 wiceprezydenta miasta. Był posłem na Sejm PRL w latach 1961-1969.
4 sierpnia w Bytomiu
4.08 – w roku 1915 odbyła się konsekracja ukończonego cztery lata wcześniej kościoła p.w. św. Jacka w Rozbarku. Autorem projektu tej monumentalnej, neoromańskiej świątyni, nawiązującej architekturą do katedry w Limburgu był Max Giemza z Katowic.
3 sierpnia w Bytomiu
3.08 – w roku 1472 piastowski książę oleśnicki – Konrad X Biały Młodszy wystawił mieszczanom bytomskim dokument potwierdzający wszystkie ich dotychczasowe przywileje.
2 sierpnia w Bytomiu
2.08 – w roku 1945, ówczesne władze Bytomia uznając majątek parafii ewangelickiej za „mienie poniemieckie i opuszczone”, oddały dawny gmach kościoła św. Mikołaja (obecnie p.w. św. Wojciecha) duchownym rzymskokatolickim przesiedlonym do Bytomia z Kresów Wschodnich.
Dla Bytomia
Poniżej mogą Państwo zapoznać się z moimi planami jak i sprawozdaniami z działalności na rzecz Miasta Bytom.
Programy dla Bytomia:
- Program 2007 – 2010 [10,8 KB]
- Program 2010 – 2014 [16,2 KB]
Sprawozdania z realizacji programu:
- Sprawozdanie 2007 – 2010 [2,89 MB]
- Sprawozdanie 2010 – 2012 [547 KB]
Z mediów
Cenzura w internecie
Konta Donalda Trumpa zostały zablokowane, albo ograniczone przez serwisy Facebook, Twitter, Google, Youtube i kilka innych. Prywatne platformy internetowe ocenzurowały nie pierwszego lepszego blogera, nie lokalnego polityka nadającego z Georgii, albo Minnesoty, nawet nie Kaczyńskiego czy Orbana, ale wciąż urzędującego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Poprzez społecznościówki Trump przekazywał wiadomości wyborcom, omijając liberalne media, z którymi jest skonfliktowany. Teraz już nie może tego robić.
Diabelska gra
Która to już rezolucja przeciw Polsce? Tym razem europosłowie zagłosowali przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który doprowadził, ach, ach, do „faktycznego zakazu prawa do aborcji w Polsce”. Uzasadnienie standardowe, wedle wytycznych lobby aborcyjnego: że „ograniczenie lub zakazanie prawa do aborcji w żaden sposób nie eliminuje aborcji, a jedynie spycha ją do podziemia”, tratatata. W treści rezolucji pojawia się wniosek, żeby aborcja w Polsce nie była objęta kodeksem karnym, bo… to odstrasza lekarzy przed jej wykonywaniem.
Priorytety UE w czasie pandemii i kryzysu gospodarczego
Komisja Europejska przedstawiła w czwartek strategię UE na rzecz równości osób LGBTIQ. To pierwszy taki dokument, który mówi m.in. o rozszerzeniu katalogu przestępstw w UE o „homofobiczną mowę nienawiści” oraz o uznawaniu rodzicielstwa „tęczowych” par. Wiceszefowa KE Vera Jourova przekonuje, że „celem jest objęcie nowymi regulacjami całej Unii”.
https://brulion24.pl/malzenstwa-jednoplciowe-w-calej-unii-europejskiej-jest-dokument/
O. Paweł Kowalski: Co Bóg mówi nam przez Strajk Kobiet?
Przede wszystkim myślę, że trzeba zacząć myśleć “out of the box”, kreatywnie i nieszablonowo. Jestem głęboko przekonany, że przez to zjawisko bardzo mocno przemawia do nas Bóg. Więc najpierw trzeba by się zapytać, co On nam wszystkim mówi i do czego nas wzywa.
https://ekai.pl/o-pawel-kowalski-co-bog-mowi-nam-przez-strajk-kobiet/
Sprofanowano kolejny pomnik, tym razem Jana Pawła II
W trakcie niedzielnych demonstracji jakie odbyły się Poznaniu sprofanowany został pomnik św. Jana Pawła II. Uczestnicy marszu feministek i środowisk pro-aborcyjnych pomazali figurę farbą oraz wypisali na nim wulgarne i antykościelne hasła.
https://www.pch24.pl/poznan–aborcjonistki-sprofanowaly-pomnik-jana-pawla-ii-twtsc,79385,i.html
Statystyki
Odwiedzin wszystkich: 1 549 086
Odwiedzin dzisiaj: 68