Piotr Koj

Blog

Polska z drugą najniższą stopą bezrobocia w całej Unii

3 lutego 2022
Możliwość komentowania Polska z drugą najniższą stopą bezrobocia w całej Unii została wyłączona

Jak podał Europejski Urząd Statystyczny w swych badaniach za grudzień, spośród wszystkich państw Unii Europejskiej tylko Czechy mają niższy wskaźnik bezrobocia od Polski.

Tak wysokie miejsce w zestawieniu Eurostatu zapewnił naszemu krajowi wynik bezrobocia na poziomie 2,9 proc. Czesi, którzy mogą się pochwalić byciem liderem w tym rankingu mają bezrobocie wynoszące zaledwie 2,1 proc.

Tuż za plecami Polski sytuują się Niemcy, Malta, Węgry i Holandia, w których to krajach stopa bezrobocia waha się pomiędzy 3,2 proc. a 3,8 proc. Dla porównania bezrobocie w USA kształtuje się obecnie na poziomie 3,9 proc.

Spośród wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej najwyższe bezrobocie odnotowują państwa południowe: Włochy – 9 proc., oraz przede wszystkim Grecja – 12,7 proc. i Hiszpania – 13 proc.

Nieco mniej cieszy sukces, którym bez wątpienia jest zakończenie sporu z Czechami o Turów. Dlaczego mniej? Bo gdyby nie zaniedbania z naszej strony, sporu mogło nie być. No cóż, taka jest niestety polityka. Szkoda tylko, że za błędy polityków płacimy my wszyscy i jak zawsze dotyczy to wszystkich polityków i ich barw partyjnych…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.