Piotr Koj

Blog

Prawda boli

17 listopada 2012
Możliwość komentowania Prawda boli została wyłączona

Nie wiem, co zrobi hałaśliwy redaktor, jak mnie zabraknie. Czy nie stać go już na inne tematy, czy już pozostanie wierny złośliwościom na mój temat, często z pogranicza chamstwa? Uznał, że inwigilacja pracowników to standard. Zwłaszcza, jako jedno z pierwszych działań nowej władzy. Specyficzna forma poznawania firmy i jej pracowników… Hałaśliwy jak zawsze do bólu złośliwy. Pisze coś o moim doświadczeniu zawodowym… Czy osoba, która tak często nie rusza się zza redakcyjnego biurka, aby sprawdzić wiarygodność podawanych przez siebie informacji, ma do tego prawo? Ciekawe, że nie zająknął się o braku kultury swoich politycznych przyjaciół. To mu nie przeszkadza, ponieważ lubi Hunów.
A tak na marginesie opinia czytelnika ze strony lokalnego tygodnika
“17.11.2012 o 18:13
Ehhh –zostałem zmuszony do wysiłku odpisania na kilka postów, które pojawiły się ostatnio na forum i gazecie.
Zaczynam od najważniejszych (moim zdaniem oczywiście).
1. Przy którymś z postów pisze Pan o tym, że w komentarzach pojawia się co raz więcej „troli” i że świadczy to o coraz większej popularności nowej strony ubolewając jednocześnie, że są to wpisy anonimowe;
Odpowiadając powiem tak : dziwię się Pańskiemu zdziwieniu bo jedyne co robi nowa władza to wywalanie osób kojarzonych z poprzednią władzą. Tak jak ja są to osoby zastraszone bo, każda niesubordynacja czy wyrażenie opinii pozytywnej o poprzedniej władzy skutkuje jednoznacznie – wynocha.
Nie mam absolutnie zaufania dla Waszej Redakcji, że nie przekazalibyście moich danych nowej władzy. Myślę, że sami zapracowaliście na taki brak zaufania.
2. Będąc medialnym organem nowej władzy bagatelizujecie albo pomijacie całkowicie problemy towarzyszące “nowej władzy”. Wrocław? pieniądze na kampanię 2010 roku? To was nie interesuje? Wspomniałem powyżej o zaufaniu do Waszej Redakcji – i to powtarzam . Dlatego nie mogę podać Nazwiska i maila. Są środowiska w mieście, które wiedzą o “nieczystych” działaniach obecnego Prezydenta – czy kiedykolwiek przyszedłbym do Życia Bytomskiego by o tym opowiedzieć ? Nigdy. Dlaczego ? No cóż -tacy jesteście – a zasadzie na usługach.”
Dzisiaj w “Rzeczpospolitej” przypomniano credo Dariusza Fikusa. Kończąc dzisiejszy wpis dedykuje je wyżej wymienionemu i jego kolegom:
1. Dziennikarz to zawód zaufania publicznego.
2. Fundamentami warsztatu dziennikarskiego są niezależność, prawdomówność, uczciwość i wolność wypowiedzi.
3. Odpowiedzialność to podstawa wolności słowa w pracy dziennikarza.
4. Dziennikarz rzetelnie i bezstronnie przekazuje informację opartą o wielostronne i w pełni potwierdzone źródła, wyraźnie oddziela fakty od domysłów i własnych opinii.
5. Dziennikarz nie angażuje się w działalność polityczną, nie należy do struktur administracji publicznej.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.