Piotr Koj

Blog

Prawda w polityce

9 kwietnia 2022
Możliwość komentowania Prawda w polityce została wyłączona

Były premier, nawet pełniąc funkcję lidera ugrupowania politycznego, winien mieć zdecydowanie lepszą pamięć. Nie ma wpisu, wsytąpienia, które nie byłoby “zmasakrowane” za pomocą wspomnień z przeszłości. Żyjemy w czasach, gdy pamięć jest wirtualna i w pewny  sensie bez ograniczeń.

Stąd też, gdybym miał na co dzień komentować słowa Donalda Tuska, to musiałbym zmienić chrakter bloga. Nawet milcząc kilka dni, jak już coś powie, to daje nam materiał na kilka dni.

Tym razem jednak uznałem, że zachowanie Donalda, wymaga komentarza. Mam na uwadzę, słowa wypowiedziane przez prezydenta Ukrainy. We wpisie na Intagramie prezydent Zelenski, wymienił wprawdzie Litwę, Łotwę i Estonię, ale we wpisie na FB poprawił się dopisując Polskę:

Donald Tusk napisał tylko raz na TT:

Tym tweetem po raz kolejny uderza w polski rząd, nie licząc się z polską racją stanu.

Kolejny wpis Tuska: Żaden porządny Polak nie popiera pani Le Pen, tak jak żaden porządny Polak nie popiera Orbana czy Putina. Polacy w przytłaczającej większości są za Europą, Ukrainą i wolnością, niezależnie od bzdur, jakie mówi premier Morawiecki”. Kolejny atak, zamiast reakcji na pomówienia Macrona.

Co dalej? Tusk przemawia na tle brudnego, błotnistego placu: Polska musi wprowadzić embargo na rosyjskie surowce. Kiedy miał władzę w 2014 r, po aneksji Krymu – też przmawiał – że nie wolno wprowadzać embarga.

Na koniec zacytuję Tomasza Łysiaka:
A czwarty wagon pełen Romanów,
W piątym stoi miasteczko Wilanów
W szóstym platforma, o jaka wielka pod każdym kołem jest Marek Belka
W siódmym Okrągłe Stoły i szafy,
W ósmym Koń, Lis i ich cyrografy,
W dziewiątym cygara przy dobrym winie,
W dziesiątym Budka i Tusk przy Schetynie…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.