Piotr Koj

Blog

Priorytety Parlamentu Europejskiego

10 marca 2022
Możliwość komentowania Priorytety Parlamentu Europejskiego została wyłączona

Rosja prowadzi bezpadronową agresję przeciwko suwerennemu państwu. Na ukraińskie wsie, miasteczka i miasta, na domy mieszkalne, szpitale, szkoły spadają bomby i rakiety, mordowani są cywile. Z kraju uciekają przerażone i zagrożone matki z dziećmi. Polska przyjmuje z tej grupy 1,5 miliona uchodźców. A czym zajmuje się Parlament Europejski? Praworządnością… w Polsce.

Jeszcze nie tak dawno policja brutalnie rozpędzała manifestacje społeczne w wielu krajach europejskich, tratowała obywateli końmi, lała wodą (zima!) i co? I nic. Nie wspomnę o niezgodnych z prawem, a rodem z komuny, działaniach hiszpańkiego rządu. I co? i nic!

Jak głosują polscy europosłowie z opozycji, poza dwoma przyzwoitymi z PSL? De facto za rezolucją, bo wstrzymanie się od głosu to tylko PR-owy zabieg.

Była ambasador USA  G. Mosbacher tak to skomentowała: Unia zajmuje się w tej chwili praworządnością w Polsce i debatuje nad sankcjami. Pora powiedzieć to głośno – jeśli chodzi o problemy z praworządnością, spora część z tego, co docierało na Zachód była efektem rosyjskiej dezinformacji”.

A ja spuszczę zasłonę milczenia…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.