Piotr Koj

Blog

Problemy Billa Gatesa

15 września 2022
Możliwość komentowania Problemy Billa Gatesa została wyłączona

Wojna Rosji na Ukrainie nadweręża zaangażowanie Europy w pomoc międzynarodową i działania na rzecz klimatu, powiedział Bill Gates, ostrzegając, że świat jest na dobrej drodze, by przegapić prawie wszystkie cele zrównoważonego rozwoju ONZ, których przywódcy zobowiązali się osiągnąć do 2030 roku. To najtrudniejszy zestaw wyzwań, przed jakimi stanął światowy rozwój – powiedział Financial Times współprzewodniczący największej na świecie prywatnej organizacji filantropijnej, dodając, że ma nadzieję, że nowy rząd brytyjskiej premier Liz Truss nie dokona dalszych cięć za granicą.

Zaprzepaszczono klimatyczne, genderowe, równościowe cele zrównoważonego rozwoju ONZ. No i ma facet problem. Co tam wojna, pandemia, ważne są genderowe i równościowe cele…

Tak na marginesie, kraje UE przekazują prawie połowę całej oficjalnej pomocy rozwojowej. Gates przyznał, że koszty reakcji krajów-darczyńców na pandemię koronawirusa utrudniły poruszanie się po wewnętrznej polityce pomocy międzynarodowej. Powiedziałbym jednak, że „wojna ukraińska jest jeszcze gorsza” z powodu nadmiernych wydatków Europy w obszarach od bezpieczeństwa żywnościowego po równouprawnienie płci.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.