Piotr Koj

Blog

Przepis Greenpeace Polska na szczęście

16 lutego 2023
Możliwość komentowania Przepis Greenpeace Polska na szczęście została wyłączona

Lubię rozmowy Mazurka w RMF FM, mają swoją dynamikę, prowadzący jest zadziorny, często idzie po bandzie, w związku z tym gość musi być bardzo dobrze przygotowany na ten ring.

Dzisiaj gościem redaktora Mazurka był pan Paweł Szypulski, dyrektor programowy Greenpeace Polska. To taki przedsmak szaleństwa, jakie chcą nam zafundować ekoterroryści, których dotują różne fundacje, z bliżej nieznanych źródeł. Pytany w Porannej rozmowie w RMF FM o przyjęte przez Parlament Europejski ustalenia, według których do 2035 roku z ulic znikną samochody spalinowe, powiedział Nie cieszy mnie to, bo to zdecydowanie za późno. Ów Pan stwierdził, że wyższe ceny samochodów elektrycznych nie stanowią poważnego problemu: Cały czas mówimy o technologiach alternatywnych, gadżetach. Wprowadzenie takich przepisów spowoduje, że pojazdy elektryczne będą tanieć.

Powołał się na panele fotowoltaniczne: Dobrym przykładem są panele fotowoltaiczne. Zmiany legislacyjne w kilku krajach spowodowały, że takie rozwiązania zaczęły tanieć na tyle, że stały się powszechne także w Polsce.

Gość Porannej rozmowy w RMF FM wyjaśniał, że optuje wyłącznie za samochodami elektrycznymi i energią pozyskiwaną tylko ze źródeł odnawialnych.

Elektrownie atomowe w Polsce nie powinny powstawać. To strata zasobów i czasu. Mamy lepsze alternatywy. Wiatr na lądzie da nam więcej energii – mówił przedstawiciel Greenpeace Polska.

W dalszej części rozmowy, Robert Mazurek zapytał o decyzję stowarzyszenia C40 Cities, która rekomenduje pozbycia się do 2035 roku 2/3 samochodów w miastach takich jak Warszawa: Jestem za, bo znajdujemy się w trakcie kryzysu klimatycznego i zaraz uderzymy głową w ścianę – odpowiedział Paweł Szypulski.

Kolejnym rozwiązaniem zaproponowanym przez C40 Cities, jest ograniczenie spożycia mięsa i nabiału. Gość Roberta Mazurka podsumował te postulaty, mówiąc: Te wszystkie zmiany mają służyć temu, by w miastach żyło nam się lepiej, zdrowiej i bezpieczniej. Mniej wypadków drogowych, mniej chorób układu krążenia i co więcej, wcale nie musimy jeść mniej smacznie.

Nie będziemy jedli mięsa, nabiału, będziemy biegać  w starych “szmatach”, raz na rok polecimy na wakacje, ale za to będziemy zdrowsi, bezpieczniejsi i szczęśliwsi.

 

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.