Piotr Koj

Blog

Przyjaciele z boiska

20 grudnia 2012
Możliwość komentowania Przyjaciele z boiska została wyłączona

Nie ukrywam, że śledzę zmiany kadrowe w Bytomiu. Między innymi czekam na kolejne konkursy i śledzę ich wyniki. Jakie wnioski? Pierwszy, na którym zwróciłem uwagę to fakt, iż od przyszłych naczelników, kierowników nie wymaga się doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Nie ukrywam, że jest to dla mnie niezrozumiałe, zwłaszcza w kontekście zarządzania ludźmi. Dostrzegam też inny rys, który nazwałem „przyjaciele z boiska”. Widzę, że ten element wspólnych zainteresowań, pasji i działań, odgrywa w decyzjach personalnych istotną rolę. Stąd też nie zdziwiłem się, że Naczelnikiem Wydziału Prawnego i Zamówień Publicznych został Mariusz Heler. Jego doświadczenie samorządowe nie jest mi znane, w odróżnieniu od doświadczeń piłkarskich, polecam linki:
http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1,124016,11118180,Kim_jest_tajemniczy_prawnik__ktory_pomogl_Polonii.html
http://historiawisly.pl/wiki/index.php?title=Mariusz_Heler
http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1,124016,11118180,Kim_jest_tajemniczy_prawnik__ktory_pomogl_Polonii.html
Nie wszyscy będą mieli ochotę i czas szperać w internecie, stąd też krótko – pan Mariusz był między innymi prezesem Wisły Kraków, kandydatem do zarządu PZPN i “tajemniczym prawnikiem, który pomógł Polonii”. Dziwię się, że mając własną kancelarię zdecydował się na podjęcie pracy w bytomskim ratuszu.
Cóż, to może na tyle, choć do wątku „przyjaciół z boiska” , a także w ogóle do decyzji kadrowych, jeszcze wrócę. Wszystkim, którzy przypuszczą zmasowany atak, że oto się czepiam środowiska piłkarskiego, zwrócę uwagę, że nie przeszkadza mi znajomość zawarta w tej czy innej “branży”, jeśli idzie w parze z doświadczeniem zawodowym, zwłaszcza samorządowym.

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.