Piotr Koj

Blog

Rewolucja nie jedną ma twarz

25 listopada 2020
Możliwość komentowania Rewolucja nie jedną ma twarz została wyłączona

17. letni Jan Radziwon, „kosmopolita” ze Strajku Kobiet, został zaproszony do programu „Tak jest” na antenie TVN24. Stał się “bohaterem”, kiedy został zatrzymany przez policję w czasie jednej z nielegalnych manifestacji Strajku Kobiet. Najpewniej to właśnie dzięki temu wydarzeniu miał okazję gościć na antenie TVN24. Gospodarz programu Andrzej Morozowski pytał go, czy po manifestacji zmienił swoje postrzeganie państwa i patriotyzmu.

Lubię się postrzegać jako kosmopolitę i uważam, że patriotyzm jest czymś absolutnie złym – stwierdził młody działacz Strajku Kobiet.

Odpowiedź zdziwiła nawet Morozowskiego, który dopytywał, czy ma na myśli patriotyzm jako taki, czy patriotyzm prezentowany np. na Marszu Niepodległości.

To zdecydowanie. Natomiast ja mam ogóle zastrzeżenia do patriotyzmu. Uważam, że patriotyzm wcześniej czy później prowadzi do nacjonalizmu i do tego, co się dzieje. O tym pisał np. Lew Tołstoj i wielu różnych ludzi mądrych – odpowiedział 17. latek.

Inna twarz Strajku Kobiet na kolejnej “konferencji prasowej” zakomunikowała: Powołujemy osoby moderatorek, które będą pośredniczyły w negocjacjach między dziećmi a rodzicami, którzy zmuszają je do uczestnictwa w obrządkach religijnych lub lekcjach religii.  Wypisz wymaluj Hiszpania gdzie lewicowa minister oświaty, Isabel Celaá, stwierdziła w czasie debaty parlamentarnej, że dzieci nie należą do rodziców, lecz są przyszłymi wyborcami lewicy i trzeba je uchronić przed „wadami”, których nabawiają się w rodzinnym domu.

Liderki rewolucji podzieliły się z kolei na łamach oczywiście GW takim oto stwierdzeniem We wtorek zaprezentujemy pierwszą aktualizację postulatów i propozycje rozwiązań opracowanych przez Radę Konsultacyjną przy OSK. To głos ludzkiego wkurwu i energii, podchwycony przez nas w momencie wrzenia.

I pomyśleć, że cała opozycja REWOLUCJE i jej twarze popiera i wspiera…

zobacz archiwum wiadomości »

Dodawanie odpowiedzi wyłączone.